Oto link do najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami, które powinny rozwiać Twoje wątpliwości.

Naukobus - mobilne laboratorium

Przedstawiamy jedyne w Polsce mobilne laboratorium, wyposażone w unikalną przestrzeń, zaprojektowaną z użyciem najnowszych technologii. Realizujemy w nim pokazy naukowe, doświadczenia i eksperymenty.
Naukobus wyposażony jest m.in. w system nagłośnienia pozwalający prowadzić niezwykłe eksperymenty z dźwiękiem oraz zestaw oświetlenia UV i LED, umożliwiający wykonanie szeregu doświadczeń ukazujących zjawiska fizyczne i właściwości chemiczne. Pojazd dostosowany jestdla osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy do wnętrza naszego naukobusa!

Co tak świeci?

Zgaś światło i przekonaj co tak świeci we wnętrzu naszego naukobusa. Odkryj tajemnice luminescencji, fluorescencji oraz światła UV. Sprawdź czy gazy mogą świecić i czy można zapalić światło bez użycia prądu. Poznaj niezwykłe rośliny i zwierzęta świecące w ciemności. Dowiedz się jak lekarze i śledczy wykorzystują różne świecące substancje w swojej pracy. Podczas warsztatów skosztuj również tajemniczego, świecącego napoju!

Zmysły w ciemności

Wejdź do zaciemnionego i wygłuszonego wnętrza naukobusa, w którym nasze zmysły się wyostrzają. Przekonaj się jakie tajemnice skrywa zmysł wzroku, węchu, słuchu, smaku i dotyku.
Podczas warsztatów wykonaj szereg doświadczeń i sprawdź czy nasz mózg czasem nas nie oszukuje. Usłysz niezwykłe dźwięki, poczuj wyjątkowe zapachy, przekonaj się czy można zobaczyć temperaturę. Sprawdź w jaki sposób niektóre zwierzęta widzą w ciemności.

Pracownia Wirtualnej Rzeczywistości

Zapraszamy do Pracowni Wirtualnej Rzeczywistości, w której poznacie nowy wymiar nauki i zabawy. Nasze warsztaty w pełni angażują uczniów w kreatywne i ekscytujące zajęcia wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, połączone z interesującymi eksperymentami chemicznymi i fizycznymi. Podczas zajęć czekają na Was wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury na wyciągnięcie ręki. Okulary posiadają możliwość zakładania na okulary korekcyjne.

Podwodny świat - drapieżniki

Daj nura w podwodną przygodę! Poznaj drapieżców kolorowych wód, zobacz działanie łodzi podwodnej, weź udział w karmieniu rekinów i pływaj razem z nimi. Przyjrzyj się z bliska morskim drapieżnikom, przekonaj się czy rozgwiazda może być niebezpieczna.
Zanurz się w podwodnym świecie i wypłyń na szerokie wody nauki!

Podwodny świat - w odwiedzinach na rafie koralowej

Zanurz się z nami w podwodnej przygodzie! Podróżuj po egzotycznych krajach, pływając w gorących wodach, uratuj żółwie z Galapagos, złap w dłoń rozgwiazdy i nurkuj wśród koralowej rafy!
Stwórz własną rafę koralową i dowiedz się, co wspólnego z koralem ma Uniwersytet Rozwoju!

Kosmiczna ekspedycja

Dołącz z nami do kosmicznej ekspedycji! Przekona jsię jak wygląda trening astronauty, wsiądź na pokład promu kosmicznego, zobacz wnętrze Słońca i złap w dłoń planety Układu Słonecznego!
A to wszystko w towarzystwie ekscytujących samodzielnie wykonywanych eksperymentów chemicznych i fizycznych!

Żywioły - niebezpieczne siły natury

Poznaj żywioły, rządzące naszym światem! Zobacz obrazy malowane ogniem, znajdź się w samym centrum tornada, stwórz własny wulkan i wodne wiry, spaceruj po wnętrzu wulkanu!
Poznaj potęgę natury oglądając miasteczka tuż po klęsce żywiołowej i przekonaj się, czy człowiek potrafi okiełznać żywioły!
Zbliż się do niebezpiecznych sił natury wykonując eksperymenty chemiczne i fizyczne pod czujnym okiem instruktora!

Pokazy

Pokazy to czas, w którym dzieci odkryją niejedną tajemnicę!

Poznając otaczający świat i zjawiska w nim występujące otrzymują szansę na ich… zrozumienie. Sprawdźcie, jakie pokazy znajdują się w naszej ofercie. Realizujemy je wraz z dojazdem do szkół, przedszkoli, domów kultury oraz w naszych oddziałach.

Pokazy fabularne dla grup przedszkolnych i klas I-III

Skierowane są do młodszych dzieci. Pokazy te to fabularyzowane naukowe show, do którego instruktorzy zapraszają wybranych uczestników pokazu. W zabawnej formie przedstawione są różne zjawiska fizyczne i chemiczne. Poniżej znajdziecie wszystkie pokazy dedykowane najmłodszym.

Magia kontra nauka – pokaz eksperymentów fizyko-chemicznych dla grup przedszkolnych i klas I-III

Ma scenie spotykają się dwie osoby i dwa światy. Magik przekonany o swych zdolnościach i Naukowiec, który każdy jego trik potrafi wyjaśnić. Udowodnimy, że chemia jest nieco magiczna, a magia chemiczna. Podczas pokazu, uczestnicy będą mieli możliwość rozstrzygnięcia:

  • czy z wody można wyczarować sok,
  • czy można nadmuchać balon bez pomocy ust oraz,
  • czy jest sposób odczytu magicznego pisma.

I kto ma rację?

Kolory i chemiczne potwory – pokaz eksperymentów fizyko-chemicznych dla grup przedszkolnych i klas I-III
Dzieci będą mogły się przekonać m.in., jak stworzyć pianowego potwora oraz nieszkodliwego gluta. O potworach opowie student Potwornego Uniwersytetu. Z kolei w świat kolorów wprowadzi nas malarz, który udowodni, że łącząc dwie bezbarwne substancje możemy otrzymać kolor. Stworzy tęczową wodę oraz widowisko z kolorowymi płomieniami! Co wyniknie z tego spotkania?
Super N2 – pokaz eksperymentów z ciekłym azotem dla grup przedszkolnych i klas I-III

Superbohater "Super N2" ma trudne życie cały czas musi ratować świat przed niebezpieczeństwem. Jego wyjątkową siłą jest niska temperatura. Opowie nam dziś jak wygląda jego codzienne życie – jak radzi sobie w kuchni, w warsztacie oraz w jaki sposób świętuje. Jak wielu superbohaterów on również ma pomocnika - monotlenekdiwodoru, dla przyjaciół H2O.

Pokazy edukacyjne dla dzieci szkolnych i młodzieży:

Skierowane do dzieci i młodzieży. To naukowe show dla grup zorganizowanych. Podczas pokazu prowadzący wchodzi w interakcję z publicznością, a do niektórych eksperymentów zaprasza publiczność.

Lodowe eksperymenty – pokaz eksperymentów z wykorzystaniem suchego lodu

Podczas pokazu, dzieci będą miały niepowtarzalną okazję zapoznać się z wyjątkową substancją jaką jest suchy lód. Dowiedzą się jak to możliwe, że lód jest suchy, co to jest sublimacja i czy można zagotować wodę w czajniku bez użycia ciepła. Dzieci poznają właściwości tej substancji pomagając instruktorom! Nadmuchają balony bez użycia ust czy stworzą mleczne bańki, a na zakończenie zobaczą lodową rakietę i pianowego lodowego stwora.

Zimno, zimniej, lodowato! – pokaz eksperymentów z zastosowaniem ciekłego azotu

Podczas pokazu uczestnicy poznają właściwości niezwykłego i widowiskowego ciekłego azotu. Jego właściwości a przede wszystkim temperaturę (-195,8oC) zaprezentujemy w serii

spektakularnych doświadczeń, między innymi:

  • zdrowe chipsy miętowe,
  • najszybsze lody świata,
  • owocowy młotek,
  • nieudane prezent.

Uwaga – grozi wybuchem!

SMOG

Na pokazach dzieci dowiedzą się jak powstaje smog, dlaczego jest groźny dla naszego zdrowia. Razem z instruktorami wytworzą smog, a później dowiedzą się jak z nim walczyć. Wykonają eksperyment, w którym sprawdzą stopień zanieczyszczenia powietrza i porównają wynik z zanieczyszczeniem w innych miastach Polski. Uczestnicy zobaczą doświadczenie, dzięki któremu osadzony pył w powietrzu zniknie w mgnieniu oka. Dzieci dowiedzą się czym jest powietrze i z czego się składa. Wykonamy także eksperymenty, w których wytworzymy tlen i dwutlenek węgla oraz sprawdzimy ich właściwości.

Gryfny pokaz- pokaz skupiający się na tematyce węgla i pracy górników
Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca górnika, czy jest łatwa i bezpieczna? Czy wiecie czym jest śląskie złoto, gdzie je można znaleźć i do czego wykorzystać? Kim jest skarbnik i gdzie możemy go spotkać? Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas pokazu "Węgiel – Śląskie złoto". W ramach wykładu uczestnicy zobaczą jak wygląda strój górnika, sprawdzą głośność przy użyciu decybelomierza, obejrzą eksperyment prezentujący poziom zanieczyszczenia powietrza i zobaczą wybuch rodem z kopalni. Dzieci dowiedzą się jak górnicy oświetlali sobie drogę w dawnych czasach, czyli w jaki sposób działała lampa węglowa, a także wysłuchają legendy o skarbniku i usłyszą ,,hymn górniczy” odtwarzany z zastosowaniem Rury Rubensa
W świecie doświadczeń i eksperymentów – Program 1 – pokaz eksperymentów chemicznych

Czy woda może płynąć w górę? Dlaczego fajerwerki są kolorowe? Jak wytworzyć chmurę? Na to i wiele innych pytań odpowiemy podczas pokazu. Dzieci dowiedzą się również czy piana może się palić, jak ukryć tajną wiadomość oraz nadmuchać balon bez najmniejszego wysiłku.

W świecie doświadczeń i eksperymentów – Program 2 – pokaz eksperymentów chemicznych

Czy kapusta może się zmienić w detektywa? Dlaczego niektóre butelki lubią pożerać jajka? Jak stworzyć nietypowy chemiczny zegar? Na te i wiele więcej pytań odpowiemy podczas pokazu. Dzieci dowiedzą się również czy kiedy coś się pali- może się nie spalić? Jak otrzymać kolor znikąd oraz jak okiełznać pianowego potwora?

Gazowy zawrót głowy – pokaz eksperymentów chemicznych dotyczący gazów

Podczas pokazu uczestnicy poznają właściwości różnych gazów. Zastanowimy się czy gazy coś ważą, są palne, niepalne, a może wybuchowe? Z czego składa się powietrze ?Dlaczego za pomocą helu mówimy inaczej? Podczas pokazu uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć serię doświadczeń, a w nich między innymi: czyj balon spadnie najszybciej, dziwny głos armata dymna.

Pod napięciem – pokaz eksperymentów fizycznych – prąd i światło

Czy zadaliście sobie kiedyś pytanie czym właściwie jest prąd? Jak powstaje, skąd się bierze i jak go wykorzystać? Czym jest światło UV i gdzie ma zastosowanie? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas pokazu "Pod napięciem". Czeka nas elektryzująca zabawa z laserami, tworzenie żarówek z ołówka, oślepiające światło oraz inne eksperymenty, dzięki którym włosy staną nam dęba!

Tajniki aerodynamiki – pokaz eksperymentów fizycznych

Podczas pokazu uczestnicy dowiedzą się, co to właściwie jest aerodynamika. Zrozumieją dlaczego wyścigówka nie wygląda jak autobus. Jak fizycy parzą herbatę? W jaki sposób można stawiać opór niczym żagiel z pomocą wielkiego wiatraka? Wspólnie stworzymy rakietę i sprawdzimy jak daleko uda się jej dolecieć!

Pokaz wystrzałowo-rakietowy – pokaz eksperymentów fizycznych

Podczas pokazu omówimy wszystko co jest związane z rakietami i armatami- w naukowo-wystrzałowy sposób. Od paliwa rakietowego, poprzez stateczniki, do mniejszych i większych rakiet. Dowiemy się czym jest ciśnienie oraz jak je wykorzystać do stworzenia bezpiecznej rakiety.

Operacja-segregacja – pokaz ekologiczny o ochronie środowiska i przyrody

Wprowadzimy dzieci w świat ekologii. Wytłumaczymy, na czym polega recycling, co stało się z butelką coli, którą wypił i wyrzucił Mikołaj Kopernik oraz czym wyróżnia się reklamówka biodegradowalna. Będziemy mieli okazję posortować odpady, zaprzyjaźnić się z dżdżownicami i na własne oczy zobaczyć jaki mają wkład w produkcję kompostu. Ponadto, dowiemy się czym jest i jak działa oczyszczalnia ścieków, a chętne osoby będą mogły zbudować jej domową wersję!

Zdrowo jem, zdrowo rosnę – pokaz propagujący zdrowe odżywianie i styl życia

Uczestnicy zapoznają się z zasadami zdrowego trybu życia. W eksperymencie „gumowe kości”, sprawdzimy, co jest lepsze – szklanka mleka czy coli? Przekonamy niedowiarka o tym, że nie zawsze dobre znaczy zdrowe i zobaczymy jak cola może działać na nasze zęby. Poza tym w programie m.in. tropienie witaminy C, doświadczenia ukazujące szkodliwe działanie alkoholu oraz nadmiaru soli na organizm.

Tajemniczy świat zmysłów – pokaz dotyczący zmysłów: wzroku, słuchu i węchu

Podczas pokazu uczestnicy poznają tajemnice zmysłu wzroku, słuchu i węchu. Odpowiemy sobie na pytania po co nam dwoje oczu i czy wzrok można oszukać. Uczestnicy dowiedzą się także gdzie może zaprowadzić nas nos i wezmą udział w eksperymencie z zajęczymi uszami. Wyjątkową atrakcją będzie tajemniczy sygnał, którego nie usłyszą dorośli!

Znasz już pełen przekrój pokazów, które organizowane są w Uniwersytecie Rozwoju. Teraz masz szansę na to, by wybrać najbardziej interesujące dla Twoich uczniów lub grupy przedszkolnej. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj termin.

Warsztaty

Skierowane do dzieci i młodzieży - zarówno przedszkolaków, dzieci w wieku szkoły podstawowej, jak i starszych uczniów. Zajęcia prowadzone dla grup zorganizowanych. Podczas warsztatów, uczestnicy biorą czynny udział w części zajęć, wykonując eksperymenty w parach. Niektóre doświadczenia wykonują instruktorzy w formie pokazu. Zależnie od rodzaju warsztatów dzieci ubierają fartuchy, kaski lub inne przydatne atrybuty. Warsztaty mogą trwać: 45 min., 60 min. lub 2x45 min.

W mikroświecie, czyli słów kilka o bakteriach, wirusach i innych zarazkach - NOWOŚĆ!!!

Czym różnią się wirusy od bakterii? Czy należy się ich bać? Jak się przed nimi bronić? Na te pytania odpowiemy podczas warsztatów z eksperymentami. Wspólnie sprawdzimy dlaczego mycie rąk jest ważne oraz jak maseczki i przyłbice ograniczają rozprzestrzenianie się zarazków. Stworzymy płyn do dezynfekcji, dowiemy się również czym płyny różnią się między sobą i który jest najskuteczniejszy. Sprawdzimy ich działanie pod mikroskopem.

Eko-środki czystości czyli jak sprzątać bezpiecznie dla środowiska - NOWOŚĆ!!!

Czy nasze środki do sprzątania są bezpieczne dla nas i dla środowiska? Jak rozpoznawać produkty szkodzące naturze i czym je zastąpić, by nie zagrażały nam i naszemu otoczeniu?
Na te pytania odpowiemy podczas warsztatów z eksperymentów. Na zajęciach przygotujemy ekośrodki, m.in.: odświeżacz powietrza i kostki do zmywarki oraz sprawdzimy działanie ekoodplamiacza.

Magiczne eksperymenty

Zapraszamy wszystkich Młodych Odkrywców, którzy chcą przekonać się, że chemia jest trochę magiczna, a magia troszkę chemiczna. Dzieci będą miały okazję wyczarować z wody sok i coca colę oraz nadmuchać balon bez pomocy ust. Dowiedzą się też jak odczytać magiczne, niewidzialne pismo oraz czy instruktor może podpalić sobie rękę!

Master Cook Junior - Kuchnia molekularna

Na warsztatach dzieci poznają ciekawe właściwości suchego lodu i innych tajemnych składników. Dzięki zastosowaniu tych substancji stworzymy wspólnie pyszne i zdrowe przekąski. Dzieci otrzymają zestaw specjalnych produktów! Tak przygotowani mali kucharze stworzą m.in.: najszybsze lody świata,  jadalną ziemię oraz owocowy kawior. 

Kolorowe doświadczenia

Na warsztatach dzieci stworzą tęczową wodę, odkryją sposoby na zmianę kolorów różnych cieczy, a także poznają kapustę, która jest naprawdę dobrym detektywem. Przekonają się, że połączenie dwóch bezbarwnych roztworów może spowodować powstanie barwy i pobawią się w tworzenie kolorowych wirów!

Co to znaczy mieć pH?

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się czym jest pH i czy ma coś wspólnego ze szczęściem. Pokażemy w jaki sposób je określić za pomocą sztucznych i naturalnych wskaźników. Sprawdzimy co jest kwaśne, a co zasadowe przy pomocy kapusty, herbaty oraz wielu innych artykułów spożywczych.

Lodowe eksperymenty

Suchy lód to bardzo zimna i… sucha substancja, która okazuje się przydatna w życiu codziennym. Dowiemy się jakie dokładnie ma właściwości, co to jest sublimacja, czy potrafi ugasić ogień, jaki ma smak i czy zmienia kolory. Dzieci wzniosą toast lodowymi drinkami oraz nauczą się odczytywać przyszłość z magicznej, lodowej kuli!

Roślinne fabryki tlenu

Wszystko zaczyna się od nasionka, a kończy na pięknym kwiatku. Dowiemy się czy podlewanie kwiatów octem lub herbatą rumiankową to dobry pomysł i czy rozmowa z zielonymi przyjaciółmi faktycznie pomaga. Nauczymy się nie tylko jak sadzić kwiaty i zioła ale także jak o nie dbać. Każde dziecko samodzielnie wykona swoją doniczkę i zasadzi sadzonkę, którą zabierze do domu!

Bio-laboratorium

Zapraszamy do naszego biolaboratorium, gdzie dzieci wykonają szereg ciekawych eksperymentów: usłyszą dźwięki, których nie słyszą dorośli; będą miały okazję przekonać się jak brzmi świat z perspektywy zająca; zatrudnią drożdże do dmuchania balonów!

Operacja-segregacja

Na warsztatach dowiemy się czym właściwie jest recykling i czy jest istotny w codziennym życiu. Posegregujemy górę śmieci do odpowiednich pojemników i zobaczymy czy biodegradowalne reklamówki faktycznie są lepsze od tych zwykłych. Zobaczymy (a nawet weźmiemy do ręki) dżdżownice. które pomagają w rozkładaniu śmieci. Pokażemy jak działa biologiczna oczyszczalnia ścieków i jak można na co dzień dbać o środowisko naturalne. Zaprezentujemy w prosty sposób czym jest smog i dlaczego jest naprawdę zły, a na koniec wytworzymy troszkę czystego tlenu!

Owady dla odważnych

Na warsztatach poznamy różne owady m. in. usłyszymy o straszyku, karaczanie oraz modliszce, która nie zawsze zjada swojego partnera. Dowiemy się co wspólnego mają straszyki i patyczaki, skąd swoją nazwę wzięły mączniki czy drewnojady. Na koniec najodważniejsze osoby będą miały okazję sprawdzić swoją odwagę i wziąć niektóre owady na ręce!  

Warsztaty z robotyki – warsztaty z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorms lub Lego WeDo

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak stworzyć swojego mechanicznego pomocnika, jak sprawić aby jeździł, świecił lub wydawał dźwięki. Na warsztatach wykorzystujemy edukacyjne zestawy klocków LEGO Mindstorms lub WeDo. Zajęcia pozwolą łatwiej zrozumieć zagadnienia z matematyki, informatyki i techniki. Do wyboru różne programy dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat.

Warsztaty rakietowe – warsztaty dotyczące zagadnień aerodynamiki

Na warsztatach dzieci zbudują mini rakiety oraz sprawią, by wzbiły się do góry. Sprawdzą, na jakiej zasadzie działa silnik odrzutowy, wezmą udział w zabawie z lewitującym ping-pongiem, dowiedzą się czym zajmuje się aerodynamika i dlaczego formuła 1 nie wygląda jak autobus. Za pomocą wielkiego wiatraka, przekonamy się na własnej skórze co to znaczy stawiać opór niczym żagiel. Dzieci dowiedzą się, jak to jest możliwe, że samoloty, rakiety czy balony mogą unosić się w powietrzu.

Ryzyk fizyk – warsztaty fizyczne

Warsztaty, podczas których omówimy różne fizyczne doświadczenia związane z równowagą, ciśnieniem oraz siłą odśrodkową. W programie odpowiemy m.in. na następujące pytania: Jak ustawić 10 gwoździ na 1? Czy można wytworzyć chmurę w butelce? W jaki sposób zgnieść puszkę bez wysiłku? Czy woda zawsze wrze w temp. 100oC? To niepowtarzalna okazja aby pobawić się nurkiem kartezjańskim oraz nauczyć się dmuchać balon w... butelce!

Pod napięciem – warsztaty fizyczne

Czym jest prąd? Jak powstaje i jak go wykorzystać? Czym jest tęcza i jakie rodzaje światła widzimy. Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas warsztatów. W programie m. in.: Wykonamy wyjątkowe bączki, sprawdzimy do czego można wykorzystać światło UV, stworzymy super żarówkę z ołówka a ponadto zobaczymy co to znaczy „Zjeżyć włosy na głowie”.

Mini SPA – laboratorium kosmetologiczne

Ta propozycja skierowana jest specjalnie dla Młodych Dam! Uczestniczki wykonają maseczkę na twarz, zadbają o dłonie własnoręcznie przygotowanym peelingiem, zrobią krem, wykonają zabieg wzmacniający paznokcie i to wszystko przy użyciu naturalnych składników! Na zakończenie dziewczynki nauczą się zasad wizażu i wykonają delikatny makijaż, a całą wiedzę przekażą później Mamie.

Warsztaty konstruktorskie

Na warsztatach dzieci zapoznają się z obsługą podstawowych narzędzi – młotek, piła, wiertarka i wkrętarka. Wykorzystamy nasze umiejętności aby stworzyć zabawne drewniane ludziki, które ozdobimy gwoźdźmi czy śrubkami. A to wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: w kaskach i okularach ochronnych.

Ściśle tajne! – warsztaty detektywistyczne

Niepowtarzalna okazja wyprawy w świat zagadek i łamigłówek! Dzieci nauczą się detektywistycznych trików, łamania szyfrów, odczytywania odcisków palców i wykrywania trucizn. Oprócz tego w programie: kolorowe eksplozje, triki na odwracanie uwagi i daktyloskopia.

Gdzie lądują spadające gwiazdy?

Na zajęciach przedstawione zostaną informacje dotyczące Układu Słonecznego. Dowiemy się czym jest zaćmienie słońca. Poznamy odgłosy ze wszystkich planet. Przeniesiemy się w kosmos aby obejrzeć planety układu słonecznego i wylądować na księżycu. Dowiemy się co księżyc ma wspólnego z serem, gdzie lądują spadające gwiazdy i dlaczego wyginęły dinozaury.

Eventy

Organizujemy również imprezy okazjonalne np. mikołajkowe, halloweenowe, andrzejkowe, sylwestrowe, imprezy firmowe, pikniki itp. Odbywają się one w naszej siedzibie lub siedzibie klienta.

Możemy zaproponować:

  • kompleksowe animacje z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz innych rekwizytów,
  • stanowiska warsztatowe np. z robotyki, eksperymentów, plastyczne, sportowe, kulinarne,
  • dmuchaniec, strefa zabawy dla dzieci, zjeżdżalnia, skakanie itp.,
  • malowanie buzi.

Dysponujemy nagłośnieniem i mikroportami.

Cykliczne warsztaty w naszej siedzibie, szkołach i innych placówkach oświatowych

Podczas roku szkolnego organizujemy cykliczne zajęcia z eksperymentów oraz robotyki (Lego WeDo, Lego Mindstorms) dla dzieci od 6 do 13 lat. Są to zajęcia pozalekcyjne i odbywają się cyklicznie raz w tygodniu. Prowadzimy je w naszej siedzibie, szkołach oraz przedszkolach.

Stanowiska warsztatowe

Każdy program warsztatów możemy zaproponować w formie stanowiska warsztatowego, mogącego uświetnić festyn, jarmark, czy też event w centrum handlowym. Przy stanowisku prezentowane są różne doświadczenia i eksperymenty, a każdy kto podejdzie może je zobaczyć lub wraz z instruktorem wykonać.

Półkolonie i obozy dla firm

Przygotowujemy także wypoczynek dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 13 lat. Półkolonie organizujemy w naszych siedzibach w każdym tygodniu wakacji oraz ferii zimowych (od poniedziałku do piątku). Oferujemy szeroki wybór programów, których głównym tematem przewodnim są eksperymenty lub robotyka. Gwarantujemy wykwalifikowaną kadrę, cztery posiłki dziennie, ubezpieczenie NNW oraz atrakcyjne zajęcia w grupach maksymalnie 15-osobowych. Wszystkie nasze półkolonie zatwierdzane są przez kuratorium oświaty. Organizujemy również półkolonie dla firm, dla dzieci pracowników z dowozem z miejsca pracy.