Oto link do najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami, które powinny rozwiać Twoje wątpliwości.

Naukobus - mobilne laboratorium

Przedstawiamy jedyne w Polsce mobilne laboratorium, wyposażone w unikalną przestrzeń, zaprojektowaną z użyciem najnowszych technologii. Realizujemy w nim pokazy naukowe, doświadczenia i eksperymenty. Naukobus wyposażony jest m.in. w system nagłośnienia pozwalający prowadzić niezwykłe eksperymenty z dźwiękiem oraz zestaw oświetlenia UV i LED, umożliwiający wykonanie szeregu doświadczeń ukazujących zjawiska fizyczne i właściwości chemiczne. Pojazd dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Zapraszamy do wnętrza naszego naukobusa!

Co tak świeci?

Zgaś światło i przekonaj co tak świeci we wnętrzu naszego naukobusa. Odkryj tajemnice luminescencji, fluorescencji oraz światła UV. Sprawdź czy gazy mogą świecić i czy można zapalić światło bez użycia prądu. Poznaj niezwykłe rośliny i zwierzęta świecące w ciemności. Dowiedz się jak lekarze i śledczy wykorzystują różne świecące substancje w swojej pracy. Podczas warsztatów skosztuj również tajemniczego, świecącego napoju!

Zmysły w ciemności

Wejdź do zaciemnionego i wygłuszonego wnętrza naukobusa, w którym nasze zmysły się wyostrzają. Przekonaj się jakie tajemnice skrywa zmysł wzroku, węchu, słuchu, smaku i dotyku. Podczas warsztatów wykonaj szereg doświadczeń i sprawdź czy nasz mózg czasem nas oszukuje. Usłysz niezwykłe dźwięki, poczuj wyjątkowe zapachy. Sprawdź w jaki sposób niektóre zwierzęta widzą w ciemności.

Pracownia Wirtualnej Rzeczywistości

Załóż specjalne okulary VR i przenieś się do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości! Weź udział w kosmicznej ekspedycji, zanurz się w podwodnym świecie lub poznaj potęgę żywiołów, oglądając wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury, które znajdą się na wyciągnięcie ręki. Weź udział w serii eksperymentów, doświadczeń, warsztatów plastycznych i innych. Wybierz jeden z 4 proponowanych programów.

Podwodny świat - drapieżniki

Daj nura w podwodną przygodę! Poznaj drapieżców kolorowych wód, weź udział w karmieniu rekinów i pływaj razem z nimi. Przyjrzyj się z bliska morskim drapieżnikom, zobacz zęby rekina, przekonaj się czy rozgwiazda może być niebezpieczna. Zanurz się w podwodnym świecie i wypłyń na szerokie wody nauki!

Podwodny świat - w odwiedzinach na rafie koralowej

Zanurz się z nami w podwodnej przygodzie! Podróżuj po egzotycznych krajach, pływając w gorących wodach, uratuj żółwie z Galapagos, złap w dłoń rozgwiazdy, nurkuj wśród rafy koralowej i dowiedz się, co wspólnego z koralem ma Uniwersytet Rozwoju!

Kosmiczna ekspedycja

Dołącz z nami do kosmicznej ekspedycji! Przekonaj się jak wygląda trening astronauty, wsiądź na pokład promu kosmicznego, zobacz wnętrze Słońca i złap w dłoń planety Układu Słonecznego! A to wszystko w towarzystwie ekscytujących eksperymentów chemicznych i fizycznych!

Żywioły - niebezpieczne siły natury

Poznaj żywioły, rządzące naszym światem! Zobacz obrazy malowane ogniem, znajdź się w samym centrum tornada, spaceruj po wnętrzu wulkanu! Poznaj potęgę natury oglądając miasteczka tuż po klęsce żywiołowej i przekonaj się, czy człowiek potrafi okiełznać żywioły! Zbliż się do niebezpiecznych sił natury wykonując eksperymenty chemiczne
i fizyczne pod czujnym okiem instruktora!

Pokazy

Pokazy to czas, w którym dzieci odkryją niejedną tajemnicę!

Poznając otaczający świat i zjawiska w nim występujące otrzymują szansę na ich… zrozumienie. Sprawdźcie, jakie pokazy znajdują się w naszej ofercie. Realizujemy je wraz z dojazdem do szkół, przedszkoli, domów kultury oraz w naszych oddziałach.

Pokazy fabularne dla grup przedszkolnych i klas I-III

Skierowane do młodszych dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Pokazy dla najmłodszych to fabularyzowane naukowe show, podczas którego instruktorzy wchodzą w interakcję z publicznością, m.in. zapraszając wybranych uczestników pokazu do pomocy na scenie. W zabawnej formie przedstawione są różne zjawiska fizyczne i chemiczne.

Magia kontra nauka – pokaz eksperymentów fizyko-chemicznych dla grup przedszkolnych i klas I-III

Na jednej scenie zupełnie przypadkiem spotyka się Magik, gotowy na pokaz iluzjonistyczny, oraz Naukowiec, który przygotował pokaz chemicznych eksperymentów.
Kto zawładnie sceną i przekona do siebie widownię? Czy magia może być trochę chemiczna, a chemia nieco magiczna?

Kolory i chemiczne potwory – pokaz eksperymentów fizyko-chemicznych dla grup przedszkolnych i klas I-III

Student Uniwersytetu Potwornego zaprasza na pokaz potwornych eksperymentów. Pragnie dzieciom pokazać m.in. tańczące płomienie czy okropnego gluta.
Ale chwila, chwila! Chyba zaszła pomyłka! W tym samym miejscu umówiony z dziećmi jest barwny artysta-malarz, który chce pokazać dzieciom jak stworzyć kolor z dwóch bezbarwnych substancji, zaprezentować tęczową wodę oraz zaprosić dzieci na pokaz płonącej piany. Co wyniknie z tego spotkania?

Super N2 – pokaz eksperymentów z ciekłym azotem dla grup przedszkolnych i klas I-III

Poznajcie naszego bohatera Super N2 oraz jego pomocnika Monotlenek Diwodoru! Wyjątkową siłą Super N2 jest niska temperatura (-195,8°C), dzięki której każdego dnia ratuje świat przed niebezpieczeństwem. Super N2 opowie nam, jak wygląda jego życie codzienne: jak radzi sobie w kuchni, w warsztacie oraz w jaki sposób celebruje wyjątkowe okazje. We wszystkich czynnościach oczywiście pomaga mu niezastąpiony Monotlenek Diwodoru, dla przyjaciół H20. Jak wygląda współpraca tej superpary? Przekonajcie się podczas niezwykłego pokazu!

Pokazy edukacyjne dla dzieci szkolnych i młodzieży:

skierowane do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym i przedszkolnym Pokazy to naukowe show dla dzieci i młodzieży, idealne dla większej grupy uczestników. Podczas pokazu prowadzący wchodzą w interakcje z publicznością, a do niektórych eksperymentów zapraszają ochotników Pokazy to czas, w którym dzieci odkryją niejedną tajemnicę, poznając otaczający świat i zjawiska w nim występujące.

Lodowe eksperymenty – pokaz eksperymentów z wykorzystaniem suchego lodu

Uczestnicy pokazu dowiedzą się o niskiej temperaturze (-78°C) suchego lodu oraz dlaczego lód jest suchy i co to jest sublimacja. Przekonają się, jak zrobić gaśnicę śniegową i zmienić kolory wskaźników chemicznych. Sprawdzą, jak nadmuchać balon bez użycia ust i zobaczą pianowego potwora. Podczas pokazu na scenę zapraszani będą pomocnicy, by wspólnie wykonywać niektóre lodowe eksperymenty.

Zimno, zimniej, lodowato! – pokaz eksperymentów z zastosowaniem ciekłego azotu

Podczas pokazu uczestnicy poznają widowiskowy ciekły azot, jego właściwości, zastosowanie i przede wszystkim jego niską temperaturę (-195,8°C). Uczestnicy pokazu dowiadują się jak nadmuchać balon bez użycia ust. Zobaczą, jak błyskawicznie zmniejszyć balon i skosztują dymiącą przekąskę. Niektóre eksperymenty ochotnicy wykonają wspólnie na scenie z pomocą instruktorów.

Smog - pokaz ekologiczny o zanieczyszczeniach powietrza

Dlaczego zanieczyszczenia powietrza są niebezpieczne dla naszego zdrowia? Co to jest powietrze i z czego się składa? Jak sprawdzić jego jakość?
Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy serią eksperymentów podczas pokazu, którego głównym bohaterem będzie smog - groźniejszy od tego wawelskiego!
Podczas pokazu wykonamy m.in. eksperymenty, w których wytworzymy tlen i dwutlenek węgla oraz sprawdzimy poziom zanieczyszczenia powietrza. Dowiemy się także, w jaki sposób powstaje smog oraz jak przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza.

Gryfny pokaz - laboratorium tajemnic prosto z kopalni

Jak wygląda praca górnika? Czy jest łatwa i bezpieczna? Co nazywamy śląskim złotem, gdzie je można znaleźć i do czego wykorzystać? Przed czym uchroni nas znajomość legendy o Skarbniku?
Gryfny pokaz pozwoli nam znaleźć odpowiedzi na te pytania! Podczas pokazu sprawdzimy także jak wygląda strój górnika, zmierzymy decybelomierzem poziom głośności w kopalni oraz zobaczymy wybuch rodem z kopalni! Wysłuchamy również hymnu górniczego odtwarzanego przy użyciu Rury Rubensa.

W świecie doświadczeń i eksperymentów – Program 1 – pokaz eksperymentów chemicznych

Czy zastanawialiście się kiedyś nad prawami chemii i fizyki, które otaczają nas na co dzień?
Na nurtujące nas pytania znajdziemy odpowiedzi podczas pokazu!
Sprawdzimy skąd na najwyższym piętrze bierze się woda, jak dmuchać balony, gdy nie mamy na to sił oraz przekonamy się, czy piana może się podpalić.
Część eksperymentów instruktorzy wykonają z pomocą asystentów wybranych spośród publiczności!

W świecie doświadczeń i eksperymentów – Program 2 – pokaz eksperymentów chemicznych

Zapraszamy na kolejną odsłonę niesamowitego pokazu chemicznych eksperymentów! Podczas pokazu poszukamy odpowiedzi na pytania z zakresu nauk przyrodniczych.
Przekonamy się czy kapusta może być dobrym detektywem, dlaczego niektóre butelki pożerają jajka oraz sprawdzimy czy przedmioty mogą się palić, ale nie spalać.
Część eksperymentów instruktorzy wykonają z pomocą asystentów wybranych spośród publiczności!

 

Gazowy zawrót głowy - pokaz gazowych eksperymentów

Czy gazy coś ważą, są palne, niepalne a może wybuchowe? Z czego składa się powietrze? Dlaczego za pomocą helu mówimy inaczej? Czy możemy zobaczyć gazy?
Podczas pokazu spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania, wykonując eksperymenty i doświadczenia z użyciem gazów otaczających nas na co dzień.
Część eksperymentów instruktorzy wykonają z pomocą asystentów wybranych spośród publiczności!

Pod napięciem – pokaz eksperymentów fizycznych dotyczących prądu i światła

Czym jest prąd, jak powstaje, skąd się bierze i jak go wykorzystać? Czym jest światło UV i gdzie ma zastosowanie?
Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas pokazu serią elektryzujących eksperymentów, dzięki którym włosy staną nam dęba!
Część eksperymentów instruktorzy wykonają z pomocą asystentów wybranych spośród publiczności. Elektryzująca moc wrażeń gwarantowana!

Tajniki aerodynamiki – pokaz eksperymentów fizycznych

Czym właściwie jest aerodynamika i dlaczego wyścigówka nie wygląda jak autobus? Co to znaczy stawiać opór i co wspólnego ma to z żaglem?
Na te pytania odpowiemy wykonując doświadczenia fizyczne. Uczestnicy wezmą udział w eksperymencie z ogromnym wentylatorem oraz wspólnie stworzą spadochron, sprawdzając jak działa.
Część eksperymentów instruktorzy wykonają z pomocą asystentów wybranych spośród publiczności!

Operacja-segregacja – pokaz ekologiczny o ochronie środowiska

W jaki sposób nauczyć najmłodszych zasad recyklingu i dbałości o środowisko? Wszyscy dobrze wiemy, że nasza planeta woła o pomoc.
Nadchodzimy więc z pokazem ekologicznym, który wprowadzi dzieci w świat ochrony środowiska.
Czym się różni reklamówka biodegradowalna od zwykłej? Po co segregujemy odpady i w jaki sposób powinniśmy to robić?
Z chęcią pomożemy znaleźć odpowiedź na te pytania. Razem z dziećmi posegregujemy śmieci. Przyjrzymy się również dżdżownicom i ich działaniom na rzecz środowiska. Zbudujemy własną oczyszczalnię wody i dowiemy się, jak działa!

Zdrowo jem, zdrowo rosnę – pokaz propagujący zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia

Podczas pokazu serią eksperymentów udowodnimy niedowiarkom jak ważna jest zdrowa dieta. Sprawdzimy dlaczego sól w nadmiarze szkodzi. Pokażemy jak wykryć witaminę C oraz przekonamy się jak cola działa na nasze zęby.

Tajemniczy świat zmysłów – pokaz dotyczący zmysłów człowieka

Ile mamy zmysłów i jak często z nich korzystamy? Jak działa wzrok, słuch czy węch? Czy nasze zmysły można oszukać? Czy dzieci słyszą mniej niż dorośli czy wręcz przeciwnie?
Pomożemy Wam znaleźć odpowiedzi na te pytania, odkrywając tajemniczy świat zmysłów!

Co to znaczy mieć pH? - pokaz eksperymentów chemicznych

Czy w laboratorium naukowcy mają szczęście czy pecha?
Podczas pokazu przekonamy się czym jest pH i jak je odczytywać. Sprawdzimy, jakie znamy smaki i w jaki sposób je rozpoznajemy oraz w jaki sposób rozpoznają je chemicy. Zastanowimy się czy w naszych kuchniach można znaleźć wskaźniki chemiczne do sprawdzania pH.
Niektóre eksperymenty wykonamy z pomocą asystentów wybranych spośród publiczności!

Wodne eksperymenty - pokaz eksperymentów chemicznych

Woda towarzyszy nam każdego dnia w niemałych ilościach. Co o niej wiemy? Czy woda może nas zaskoczyć? Czy może nam pomóc zrozumieć zjawiska fizyczne i reakcje chemiczne?
Przekonamy się o tym podczas pokazu wodnych eksperymentów!
Czy woda potrafi pokonać grawitację, jak wytworzyć niezwykłe wodne wiry oraz jak zagotować wodę bez użycia czajnika?
Podczas pokazu poszukamy odpowiedzi na te pytania, a niektóre eksperymenty wykonamy z pomocą asystentów wybranych spośród publiczności!

Bańkowo-balonowe szaleństwo - laboratorium dobrej zabawy

Zapraszamy do kolorowego laboratorium dobrej zabawy, w którym wykonamy serię eksperymentów z bańkami i balonami w roli głównej!
Podczas pokazu poznamy chemiczny sposób na dmuchanie balonów, wykonamy bańkowe eksplozje oraz sprawdzimy czy można stworzyć niepękające bańki. Przekonamy się również czy da się stworzyć kwadratowe bańki oraz zamkniemy ochotników w wielkiej bańce mydlanej.
Dobra zabawa gwarantowana!

Fire Show - pokaz ognistych eksperymentów

Zapraszamy na pokaz kolorowych fajerwerków i prawdziwie ogniste show! Nim zaczniemy eksperymentować, dowiemy się czym w ogóle jest ogień i jak powstaje. Spróbujemy stworzyć ogień, który będzie gasnął i rozpalał się, sprawdzimy czy pianę można podpalić, stworzymy ogniste świetliki oraz kolorowe płomienie. Posłuchamy muzyki używając Rury Rubensa, a na koniec sprawdzimy się w żonglerce fire ballami!
Gorąca atmosfera gwarantowana!

Owady dl odważnych - pokaz entomologiczny

Robak, owad czy insekt? Przekonaj się, sprawdzając swoją odwagę podczas pokazu dla naprawdę odważnych!
Czy karaczan ma coś wspólnego z karaluchem? Czy straszyki są naprawdę straszne? Co jedzą drewnojady i mączniki? Czy pszczoły są ważnym elementem naszego ekosystemu? Czy modliszka zawsze zjada swojego partnera?
Dowiedz się tego podczas niezwykłego pokazu z egzotycznymi owadami w roli głównej!
Odważ się wziąć owada na ręce i dowiedz się, który owad jest prawdziwym superbohaterem!

Wystrzałowo-Rakietowo

Kto z nas kiedyś nie marzył o podbiciu odległej galaktyki, lataniu w przestworzach i zbudowaniu własnej kosmicznej rakiety? Dajemy Wam namiastkę kosmosu proponując pokaz Wystrzałowo-Rakietowo!
Podczas pokazu omówimy zagadnienia związane z rakietami oraz armatami w naukowo-wystrzałowy sposób. Od paliwa rakietowego do mniejszych i większych rakiet. Dowiemy się czym jest ciśnienie oraz jak je wykorzystać do stworzenia bezpiecznej rakiety.
Gotowi na nieziemskie naukowe emocje?

Ryzyk-Fizyk - pokaz eksperymentów fizycznych

Co wspólnego z nauką fizyki ma kręcenie się na karuzeli? Czy fizycy znają się na magicznych sztuczkach? Jak wygląda praca szalonego kelnera? Jak to mówią: ryzyk-fizyk, kto nie ryzykuje... Ten nie poznaje praw fizyki!
Podczas pokazu wykonamy serię fizycznych doświadczeń, dzięki którym poznamy interesujący świat fizyki, stawiając 10 gwoździ na jednym, dmuchając balon w butelce lub sprawdzając czy woda zawsze wrze w 100°C.

Gdzie lądują spadające gwiazdy - pokaz eksperymentów fizycznych

Wybierz się z nami w kosmiczną podróż, podczas której sprawdzimy jakie dźwięki wydają planety, dowiemy się czym jest Układ Słoneczny oraz przekonamy się, co Księżyc ma wspólnego z serem!

Znasz już pełen przekrój pokazów, które organizowane są w Uniwersytecie Rozwoju. Teraz masz szansę na to, by wybrać najbardziej interesujące dla Twoich uczniów lub grupy przedszkolnej. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj termin.

Warsztaty edukacyjne

Warsztaty to zajęcia dla grup zorganizowanych, podczas których uczestnicy biorą czynny udział w części zajęć, wykonując eksperymenty lub inne aktywności samodzielnie lub w parach. Niektóre doświadczenia wykonują instruktorzy w formie pokazu.

Zależnie od rodzaju warsztatów dzieci otrzymują na czas trwania zajęć fartuchy, kaski lub inne przydatne atrybuty.

Warsztaty mogą trwać: 45 minut, 60 minut lub 2x45 minut.

W mikroświecie, czyli słów kilka o zarazkach - warsztaty biologiczne

Czym różnią się wirusy od bakterii? Czy należy się ich bać? Jak się przed nimi bronić?
Odpowiedzi na te pytania udzielimy podczas warsztatów
w mikroświecie, podczas których wspólnie sprawdzimy dlaczego mycie rąk jest ważne oraz jak maseczki ograniczają rozprzestrzenianie się zarazków.
Uczestnicy zajęć stworzą także własny płyn do dezynfekcji, dowiedzą się czym płyny różnią się między sobą i który jest najskuteczniejszy. Nie zabraknie również doświadczeń z użyciem mikroskopu!

Eko-środki czystości czyli jak sprzątać bezpiecznie dla środowiska - warsztaty ekologicznych eksperymentów

Czy nasze środki do sprzątania są bezpieczne dla nas i dla środowiska? Jak rozpoznawać produkty szkodzące naturze i czym je zastąpić, by nie zagrażały nam i naszemu otoczeniu?
Na te pytania odpowiemy podczas warsztatów z eksperymentów. Na zajęciach przygotujemy eko-środki czystości, m.in.: odświeżacz powietrza i kostki do zmywarki oraz sprawdzimy działanie eko-odplamiacza.

Magiczne eksperymenty - warsztaty chemiczne

Zastanawialiście się czy chemia może być trochę magiczna, a magia trochę chemiczna?
Zapraszamy na magiczne eksperymenty, podczas których uczestnicy wykonując eksperymenty sprawdzą, czy da się wyczarować z wody sok, a z soku colę, dowiedzą się jak odczytać magiczne, niewidzialne pismo oraz przekonają się czy pianę można podpalić.
Wejdź do świata, w którym magia przeplata się z nauką i przekonaj się, że to świetna zabawa.

Kuchnia molekularna - warsztaty kulinarne

Jak połączyć naukę z warsztatami kulinarnymi?
Pomocą w tym niełatwym zadaniu służy kuchnia molekularna! Te warsztaty to połączenie natury z nauką, podczas których dzieci poznają ciekawe właściwości suchego lodu, agaru, lecytyny i innych tajemnych składników.
Podczas warsztatów z niezwykłych substancji stworzymy wspólnie pyszne i zdrowe przekąski, takie jak owocowy kawior, niebieski makaron czy najszybsze lody świata!
Kuchnia molekularna to wbrew pozorom nie jest „sama chemia”, lecz w 100% naturalne składniki, które łączone w nietypowy sposób dają zaskakujące efekty!

Kolorowe doświadczenia - warsztaty chemiczne

Co chemia ma wspólnego z plastyką? Jak zmieniać kolory dwóch różnych cieczy? Czy kapusta może być detektywem? Przekonaj się podczas wykonywania kolorowych doświadczeń!
Zabierz swoich podopiecznych w barwny świat nauki, w którym kolor może powstać z niczego oraz powstają kolorowe wiry.
Podczas kolorowych doświadczeń uczestnicy samodzielnie wykonają serię eksperymentów i doświadczeń chemicznych, bawiąc się w ten sposób kolorami oraz zdobywając wiedzę z zakresu chemii i biologii.

Co to znaczy mieć pH? - warsztaty chemiczne

Czy w laboratorium naukowcy mają szczęście czy pecha? Przekonajmy się o tym podczas warsztatów chemicznych z pH w roli głównej!
Podczas zajęć dowiemy się czym jest pH i jak je odczytywać. Sprawdzimy jakie znamy smaki i w jaki sposób je rozpoznajemy oraz w jaki sposób rozpoznają je chemicy. Sprawdzimy także czy w naszych kuchniach można znaleźć wskaźniki chemiczne do sprawdzania pH - a to wszystko podczas eksperymentów i doświadczeń, które uczestnicy będą wykonywać samodzielnie lub w parach!

Lodowe eksperymenty - warsztaty chemiczne z użyciem suchego lodu

Suchy lód to bardzo zimna i… sucha substancja, która okazuje się przydatna w życiu codziennym. Podczas warsztatów dowiemy się dlaczego lód jest suchy i jakie dokładnie ma właściwości, sprawdzimy co to jest sublimacja oraz przekonamy się czy suchy lód jest niebezpieczny i jaki ma smak.
Uczestnicy warsztatów będą samodzielnie lub w parach wykonywać serię eksperymentów i doświadczeń z użyciem suchego lodu, a także wzniosą toast kolorowymi lodowymi drinkami.
Mroźna atmosfera i spektakularne eksperymenty gwarantowane!

Roślinne fabryki tlenu - warsztaty ogrodnicze

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej zielonych miejsc zostaje zalanych betonem, a przecież rośliny są bardzo ważne!
A wszystko zaczyna się od nasionka... A kończy na pięknym kwiatku lub drzewie! Jak to się jednak dzieje, że z nasiona powstaje roślina? I po co w ogóle są nam rośliny potrzebne?
Dowiecie się tego podczas warsztatów ogrodniczych!
Czy podlewanie kwiatów octem lub herbatą rumiankową to dobry pomysł? Czy rozmowa z zielonymi przyjaciółmi faktycznie pomaga? W jaki sposób sadzić zioła i kwiaty oraz jak o nie dbać? Podczas warsztatów odpowiemy sobie na te pytania, a dodatkowo każdy uczestnik samodzielnie wykona doniczkę, zasadzi roślinkę, a całość zabierze do domu!

Bio-laboratorium - warsztaty biologiczne

Wszystkich miłośników przyrody i wnikliwych badaczy natury zapraszamy na niezwykłe warsztaty w biolaboratorium, podczas których zaspokoimy Waszą ciekawość przyglądając się otaczającemu nas światu.
Bio-laboratorium to warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość pozyskać DNA z kiwi, obejrzeć preparaty pod mikroskopem, nauczyć się przygotowywać własne preparaty, pozyskać chlorofil i obserwować go w świetle UV, a to wszystko w połączeniu z niezwykłymi eksperymentami i doświadczeniami, wykonywanymi samodzielnie lub w parach przez uczestników!

Operacja-segregacja - warsztaty ekologiczne

W jaki sposób nauczyć najmłodszych zasad recyklingu i dbałości o środowisko? Wszyscy dobrze wiemy, że nasza planeta woła o pomoc. Nadchodzimy więc z warsztatami ekologicznymi, które wprowadzą dzieci w świat ochrony środowiska.
Czym się różni reklamówka biodegradowalna od zwykłej? Po co segregujemy odpady i w jaki sposób powinniśmy to robić?
Z chęcią pomożemy znaleźć odpowiedź na te pytania, przyjrzymy się również dżdżownicom i ich działaniom na rzecz środowiska, a także zbudujemy własną oczyszczalnię wody i dowiemy się, jak działa!

Owady dla odważnych - warsztaty entomologiczne

Robak, owad czy insekt? Przekonaj się, sprawdzając swoją odwagę podczas warsztatów dla naprawdę odważnych!
Czy karaczan ma coś wspólnego z karaluchem? Czy straszyki są naprawdę straszne? Co jedzą drewnojady i mączniki? Czy pszczoły są ważnym elementem naszego ekosystemu? Czy modliszka zawsze zjada swojego partnera?
Dowiedz się tego podczas niezwykłych warsztatów z egzotycznymi owadami w roli głównej!
Odważ się wziąć owada na ręce i dowiedz się, który owad jest prawdziwym superbohaterem!

Warsztaty z robotyki – warsztaty z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorms lub Lego WeDo

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się jak stworzyć swojego mechanicznego pomocnika, jak sprawić aby jeździł, świecił lub wydawał dźwięki. Na warsztatach wykorzystujemy edukacyjne zestawy klocków LEGO Mindstorms lub WeDo. Zajęcia pozwolą łatwiej zrozumieć zagadnienia z matematyki, informatyki i techniki. Do wyboru różne programy dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat.

Tajniki aerodynamiki – warsztaty fizyczne

Czym właściwie jest aerodynamika i dlaczego wyścigówka nie wygląda jak autobus? Co to znaczy stawiać opór i co wspólnego ma to z żaglem? Jak fizycy parzą herbatę? Dlaczego jabłko było tak ważne dla fizyków?
Na te pytania odpowiemy serią wspólnie wykonywanych doświadczeń fizycznych. Uczestnicy warsztatów wezmą także udział w eksperymencie z ogromnym wentylatorem oraz wspólnie stworzą spadochron, sprawdzając jak działa i przekonując się, że eksperymenty fizyczne mogą być naprawdę wysokich lotów!

Ryzyk fizyk – warsztaty fizyczne

Co wspólnego z nauką fizyki ma kręcenie się na karuzeli? Czy fizycy znają się na magicznych sztuczkach? Jak wygląda praca szalonego kelnera? Jak to mówią: ryzyk-fizyk, kto nie ryzykuje... Ten nie poznaje praw fizyki!
Podczas warsztatów wspólnie wykonamy serię fizycznych doświadczeń, dzięki którym poznamy interesujący świat fizyki, stawiając 10 gwoździ na jednym, dmuchając balon w butelce lub sprawdzając czy woda zawsze wrze w 100°C i jak działa siła odśrodkowa.

Pod napięciem – warsztaty fizyczne dotyczące prądu i światła

Czym jest prąd? Jak powstaje i jak go wykorzystać? Czym jest tęcza i jakie rodzaje światła widzimy?
Na te i wiele innych pytań fizycznych odpowiemy podczas warsztatów, wspólnie wykonując elektryzujące eksperymenty i doświadczenia.
Podczas zajęć wykonamy m.in. barwne bączki, sprawdzimy do czego można wykorzystać światło UV oraz spróbujemy wytworzyć prąd i sprawimy, że włosy staną nam dęba!

Mini SPA I – laboratorium kosmetologiczne

Zapraszamy do niesamowitego salonu mody i urody! Na uczestników czekać w nim będzie nie tylko relaks, ale także samodzielne przygotowanie maseczki na twarz oraz peelingu. Uczestnicy wykonają zabieg wzmacniający paznokcie oraz zrobią własny krem do rąk, który zabiorą ze sobą do domu. W laboratorium kosmetologicznym poznają zasady sztuki wizażu, które wykorzystają robiąc samodzielny makijaż.
Triki i wskazówki dotyczące pielęgnacji z pewnością chętnie przekażą bliskim!

Mini Spa II - laboratorium kosmetologiczne

Druga odsłona relaksującego laboratorium kosmetologicznego pozwoli w praktyce przekonać się jak dbać o cerę i paznokcie!
Mini Spa II pozwoli uczestnikom przygotować i przetestować orzeźwiający tonik do twarzy, samodzielnie zrobić peeling do rąk, wykonać musujące kule do kąpieli, które zabiorą ze sobą do domu, stworzyć balsam do ust oraz szminkę, poznać zasady wizażu i zastosować je w praktyce.
Wszystkie wskazówki dotyczące pielęgnacji uczestnicy z pewnością chętnie przekażą swoim bliskim!

Mini Spa Czekoladowe - laboratorium kosmetologiczne

Wśród warsztatów MINI SPA proponujemy również jedyne w swoim rodzaju warsztaty kosmetologiczne, których motywem przewodnim jest uwielbiana przez wszystkich CZEKOLADA!
Mini Spa Czekoladowe to okazja na podwyższenie poziomu endorfin i serotoniny, ale również na wykonanie czekoladowych zabiegów pielęgnacyjnych, odżywiających i odmładzających naszą skórę!
Na uczestników najsłodszych warsztatów czekać będzie samodzielne tworzenie czekoladowej maseczki do twarzy, wykonanie odżywczego czekoladowego olejku do ciała, wykonanie czekoladowego błyszczyka do ust oraz poznanie zasad wizażu i sztuki makijażu.

Warsztaty konstruktorskie

Twoi podopieczni marzą o zabawie z młotkiem i gwoździami?
W naszej pracowni szlifujemy, wycinamy, przybijamy, tniemy, a przy tym doskonale się bawimy!
Przy pomocy młotków, wkrętarek, piłek czy papieru ściernego uczestnicy warsztatów stworzą zabawne drewniane ludziki, które ozdobią gwoźdźmi i śrubkami!
Uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie pracować z narzędziami, przyodzieją odzież ochronną i pod czujnym okiem instruktora samodzielnie będą używać narzędzi. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Ściśle tajne! – warsztaty detektywistyczne

Dla wszystkich miłośników zagadek, tajemnic i śledztw mamy przepustkę do świata łamigłówek i niezbadanych tropów!
Ściśle Tajne! to warsztaty w laboratorium detektywistycznym, które pozwolą uczestnikom nauczyć się zdejmować odciski palców, odróżniać sztuczną krew od prawdziwej, poznać atramenty sympatyczne niezbędne do pisania tajnych wiadomości, dowiedzieć się czym jest daktyloskopia i traseologia, a także poznać detektywistyczne triki.

Gdzie lądują spadające gwiazdy? - warsztaty fizyczne

Wybierz się z nami w kosmiczną podróż, podczas której sprawdzimy jakie dźwięki wydają planety, dowiemy się czym jest Układ Słoneczny oraz przekonamy się, co Księżyc ma wspólnego z serem!

Zimno, zimno, lodowato - warsztaty chemiczne z użyciem ciekłego azotu

Podczas warsztatów uczestnicy poznają widowiskowy ciekły azot, jego właściwości, zastosowanie oraz ekstremalnie niską temperaturę (-195,8°C).
W mroźnym laboratorium spróbują zrobić miętowe chipsy oraz dymiące chrupki i najszybsze lody świata, a także przekonają się czy ciekły azot może nam pomagać w życiu codziennym.

Wodne eksperymenty - warsztaty chemiczne

Czy woda potrafi pokonać grawitację, jak wytworzyć niezwykłe wodne wiry oraz jak zagotować wodę bez użycia czajnika? Woda towarzyszy nam każdego dnia w niemałych ilościach. Co o niej wiemy? Czy woda może nas zaskoczyć? Czy może nam pomóc zrozumieć zjawiska fizyczne i reakcje chemiczne? Przekonaj się wykonując wodne eksperymenty!

Świat pod lupą. W układzie okresowym pierwiastków - warsztaty chemiczne

Świat zbudowany jest z atomów, tworzących pierwiastki. Jak je uporządkować i odróżnić? Jakie mają właściwości?
Podczas warsztatów uczestnicy poszukają odpowiedzi na te pytania, wykonując ekscytujące eksperymenty.

W świecie eksperymentów i doświadczeń cz. I - warsztaty chemiczne

Czy zastanawialiście się kiedyś nad prawami chemii i fizyki, które rządzą otaczającym nas światem? Na nurtujące nas pytania znajdziemy odpowiedzi podczas warsztatów, które zabiorą nas do świata eksperymentów!
Sprawdzimy skąd na najwyższym piętrze bierze się woda, jak dmuchać balony, gdy nie mamy na to sił oraz przekonamy się, czy piana może się podpalić, a to wszystko wykonując samodzielnie lub w parach serię doświadczeń!

W świecie eksperymentów i doświadczeń cz. II - warsztaty chemiczne

Zapraszamy na kolejną odsłonę niesamowitych warsztatów chemicznych eksperymentów, podczas których poszukamy odpowiedzi na pytania z zakresu nauk przyrodniczych.
Przekonamy się czy kapusta może być dobrym detektywem, dlaczego niektóre butelki pożerają jajka oraz sprawdzimy czy przedmioty mogą się palić, ale nie spalać - a to wszystko wykonując samodzielnie lub w parach niesamowite eksperymenty!

Bańkowo-balonowe szaleństwo - laboratorium dobrej zabawy

Zapraszamy do kolorowego laboratorium dobrej zabawy, w którym wspólnie wykonamy serię eksperymentów z bańkami i balonami w roli głównej! Podczas warsztatów poznamy chemiczny sposób na dmuchanie balonów, wykonamy bańkowe eksplozje oraz sprawdzimy czy można stworzyć niepękające bańki. a ochotników zamkniemy w wielkiej bańce mydlanej. Dobra zabawa gwarantowana!

Gazowy zawrót głowy - warsztaty chemiczne

Czy gazy coś ważą, są palne, niepalne a może wybuchowe? Z czego składa się powietrze? Dlaczego za pomocą helu mówimy inaczej? Czy możemy zobaczyć gazy?
Podczas warsztatów spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania, wykonując eksperymenty i doświadczenia z użyciem gazów otaczających nas na co dzień.

Olejki eteryczne - warsztaty biologiczne

Odświeżacze powietrza, kadzidełka, olejki eteryczne... Często nam towarzyszą, ale czy wiemy z czego i jak są zrobione?
Podczas warsztatów uczestnicy przekonają się czy potrafią rozpoznawać zapachy różnych olejków roślinnych oraz poznają (w praktyce!) różne metody ich wytwarzania.
Zdobytą wiedzą będą mogli podzielić się z innymi. Nie zabraknie pięknych zapachów i dobrej zabawy!

Tajemniczy świat zmysłów - warsztaty dotyczące zmysłów człowieka

Ile mamy zmysłów i jak często z nich korzystamy? Jak działa wzrok, słuch czy węch? Czy nasze zmysły można oszukać? Czy dzieci słyszą mniej niż dorośli czy wręcz przeciwnie?
Pomożemy Wam znaleźć odpowiedzi na te pytania wspólnie eksperymentując, doskonale się bawiąc i poznając tajemniczy świat zmysłów!

Zdrowo jem, zdrowo rosnę - warsztaty propagujące zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia

Czym jest zdrowe odżywianie? Jakie składniki powinny znajdować się w naszej diecie, a których powinniśmy unikać? Przekonajmy się, że warto zdrowo jeść, by zdrowo rosnąć!
Podczas warsztatów udowodnimy niedowiarkom jak ważna jest zdrowa dieta. Sprawdzimy dlaczego sól w nadmiarze szkodzi. Pokażemy jak wykryć witaminę C oraz przekonamy się jak cola działa na nasze zęby. Poznamy również szkodliwe działanie alkoholu używając specjalnych alkogogli.

Energia odnawialna - warsztaty ekologiczne

Czy pozyskiwanie energii odnawialnej jest trudne i drogie? Czy jest to ważny krok dla naszej planety? Sprawdzimy to podczas warsztatów ekologicznych!
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się czym jest energia odnawialna i skąd można ją czerpać. Stworzą elektrownię wiatrową, spróbują pozyskać energię z owoców i warzyw, sprawdzą co można zasilić energią słoneczną, a to wszystko podczas wspólnego eksperymentowania i dobrej zabawy!

Eko-masa - ekologiczna pracownia artystyczna

Czy zużyty papier może nam do czegoś jeszcze posłużyć czy nadaje się tylko do śmietnika?
Podczas eko-warsztatów uczestnicy wykonają figurki z masy papierowej, tworząc np. swoje ulubione zwierzę, zabawkę lub wazon.
Uczestnicy zajęć dowiedzą się również, jak samodzielnie przygotować eko-masę ze zużytych gazet, dokumentów i innych papierów.

Artysta w kuchni - ekologiczna pracownia artystyczna

Czy do prac plastycznych zawsze trzeba używać syntetycznych farb i innych substancji szkodliwych dla środowiska? Niekoniecznie!
W ekologicznej pracowni artystycznej uczestnicy stworzą kolorowe i pachnące obrazki, wykorzystując do ich stworzenia przyprawy i organiczne, naturalne produkty.

Recykling design - ekologiczna pracownia artystyczna

Czy można ograniczyć zużycie surowców naturalnych i zmniejszyć ilość odpadów, a jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc i tworząc stylowe ozdoby? Oczywiście!
Podczas warsztatów w eko-pracowni artystycznej uczestnicy wykonają ozdoby, zwierzątka oraz pudełeczka na drobiazgi, używając do tego zużytych płyt CD, kolorowego papieru i rolek po papierze toaletowym. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą także co to jest recykling i czym jest recykling design.

Eko-biżuteria - ekologiczna pracownia artystyczna

Jak tworzyć personalizowaną, wyjątkową biżuterię i być jednocześnie eko?
Odpowiedź znajdziecie w ekologicznej pracowni Eko-Biżuterii!
Podczas zajęć uczestnicy stworzą własne naszyjniki oraz bransoletki, używając do tego m.in kolorowego makaronu.

Eko-orkiestra - ekologiczna pracownia artystyczna

Zapraszamy na kolejną odsłonę ekologicznej pracowni artystycznej!
Podczas warsztatów uczestnicy stworzą instrumenty muzyczne z odpadków i niepotrzebnych materiałów. Z puszek, rolek po papierze czy butelek stworzymy recyklofony i instrumenty perkusyjne: grzechotki, bębny i dzwonki. Nie zabraknie także wspólnego muzykowania!

Wystrzałowo-rakietowe - warsztaty rakietowe

Kto z nas kiedyś nie marzył o podbiciu odległej galaktyki, lataniu w przestworzach i zbudowaniu własnej kosmicznej rakiety? Dajemy Wam namiastkę kosmosu proponując warsztaty Wystrzałowo-Rakietowe!
Podczas zajęć omówimy zagadnienia związane z rakietami oraz armatami w naukowo-wystrzałowy sposób. Od paliwa rakietowego do mniejszych i większych rakiet. Dowiemy się czym jest ciśnienie oraz jak je wykorzystać do stworzenia bezpiecznej rakiety, a to wszystko wykonując samodzielnie lub w parach eksperymenty fizyczne.
Gotowi na nieziemskie naukowe emocje?

Programowanie i druk 3D - warsztaty

Zapraszamy na warsztaty, podczas których uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnych technologii, które z pewnością przydadzą się w życiu codziennym oraz na kolejnych etapach edukacji.
Podczas zajęć uczestnicy zdobędą umiejętności programowania własnych gier w języku SCRATCH oraz nauczą się projektować
i modelować 3D, ale przede wszystkim będą się dobrze bawić pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora!

Robotyka - warsztaty z użyciem zestawów edukacyjnych klocków LEGO

Uczestnicy podczas warsztatów z robotyki dowiedzą się jak stworzyć swojego mechanicznego pomocnika, jak sprawić aby jeździł, świecił lub wydawał dźwięki.
Podczas warsztatów wykorzystujemy zestawy edukacyjne klocków LEGO Mindstorms, LEGO Wedo, LEGO Boost, LEGO Spike Prime lub LEGO Spike Essential.
Warsztaty z robotyki pozwolą łatwiej zrozumieć zagadnienia z matematyki, informatyki i techniki. Oferujemy różne programy warsztatów dla dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat. Programy, projekty oraz zestawy klocków dostosowujemy do wieku uczestników

Master Cook Junior - warsztaty kulinarne

Zapraszamy na warsztaty, podczas których na młodych smakoszy będą czekać wyzwania kulinarne i doskonała zabawa!
Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie przygotują pyszne dania, które będą mieli okazję spróbować, a także wezmą udział w ekscytujących kulinarnych eksperymentach!

Warsztaty kulinarne dostępne są w dwóch opcjach:

60 minut - przygotowanie jednego dania
120 minut - danie główne i deser

Dania główne do wyboru:

  • pomidorowo-krakersowe biedronki i kolorowe koreczki
  • artystyczne pancake
  • quesadilla serowa z pysznymi dodatkami
    Desery do wyboru:
  • puszyste muffinki
  • kolorowe cake popsy
  • szaszłyki owocowe i czekoladowa fontanna

 

A może Wasze dzieci są gotowe na smakowitą podróż dookoła świata? Mamy dla Was fantastyczną ofertę warsztatów kulinarnych, które nie tylko rozweselą kubki smakowe, ale również rozbudzą pasję do gotowania i poznawania nowych kultur!
Oto, co mamy w menu:

  • Kuchnia Włoska - Tagliatelle
    Nauczymy się robić klasyczne włoskie tagliatelle od podstaw! Od wyrabiania ciasta po formowanie makaronu i przygotowanie pysznych sosów.
  • Kuchnia Włoska - Pizza
    Kto nie kocha pizzy? Podczas tych warsztatów dzieci stworzą własne, autentyczne włoskie pizze, od ciasta po ulubione dodatki.
  • Kuchnia Grecka - Pita Gyros z Sosem Tzatziki
    Przenieśmy się do Grecji! Nauczymy się przygotowywać domowe pity, pyszne gyros i orzeźwiający sos tzatziki.
  • Kuchnia Molekularna
    Czy nauka może być smaczna? Oczywiście! Wprowadźmy dzieci w fascynujący świat kuchni molekularnej, gdzie nauka łączy się z gotowaniem.
  • Kuchnia Japońska - Sushi
    Witajcie w Japonii! Na tych warsztatach dzieci nauczą się sztuki przygotowywania sushi. Od wybierania składników po technikę zwijania rolek.
Laboratorium glutków - laboratorium dobrej zabawy

Kolorowe, ciągnące, uwielbiane przez dzieci... glutki! Podczas wspólnej zabawy stworzymy gluty wg domowych przepisów, które każdy będzie mógł wziąć ze sobą do domu! W laboratorium glutków dowiemy się także, w jaki sposób powstają i jak się nimi świetnie bawić.

Oferta dla klas V-VIII

Poniższe tematy są propozycją 45-minutowych zajęć laboratoryjnych do podstawy programowej z biologii, chemii i fizyki. Spotkania mają charakter warsztatowy. W ich czasie uczestnikom zostaną udostępnione fartuchy, okulary ochronne, zestaw sprzętu laboratoryjnego.
Skontaktuj się z nami, aby dopasować warsztaty do cyklu nauczania!

Biologia
  • KLASA V
    Wirusy i bakterie,
    Komórkowa budowa organizmów,
    Komórka zwierzęca, a roślinna Fotosynteza,
    Oddychanie komórkowe i fermentacja,
    Pierwotniaki.
  • KLASA VI
    Owady – warsztaty entomologiczne,
    Tkanki roślinne – warsztaty mikroskopowe,
    W świecie roślin,
    W świecie grzybów,
    W świecie zwierząt, do wyboru: pierścienice, mięczaki, ryby, płazy, gady, ptaki, ssaki.
  • KLASA VII
    Układ ruchu,
    Układ pokarmowy,
    Wiem co jem: cukry,
    Wiem co jem: białka,
    Wiem co jem: tłuszcze,
    Wiem co jem: witaminy,
    Układ krążenia,
    Układ odpornościowy,
    Układ oddechowy,
    Układ nerwowy,
    Zmysły – smak,
    Zmysły – węch,
    Zmysły – wzrok,
    Zmysły – słuch,
    Zmysły – dotyk.
  • KLASA VIII
    Genetyka,
    Ewolucja,
    Łańcuch pokarmowy,
    Energia odnawialna.
Chemia
  • WPROWADZENIE DO CHEMII
    Pierwsze spotkanie z laboratorium,
    Stany skupienia materii,
    Zjawisko dyfuzji,
    Rozdzielanie mieszanin,
  • CHEMIA NIEORGANICZNA
    W układzie okresowym pierwiastków,
    Ciekły azot – składnik powietrza,
    Zjawisko fizyczne, a reakcja chemiczna,
    Składniki powietrza,
    Suchy lód – tlenek węgla IV,
    Zanieczyszczenia powietrza – smog,
    Woda – niezwykła cząsteczka,
    Woda jako rozpuszczalnik,
    Wodorotlenki i kwasy – Co to znaczy mieć pH?
  • CHEMIA ORGANICZNA
    Polimery,
    Wiem co jem: cukry,
    Wiem co jem: białka,
    Wiem co jem: tłuszcze,
    Wiem co jem: witaminy,

 

Fizyka
  • KLASA VI
    Dynamika Newtona,
    Ruch jednostajny,
    Powietrze: Ciśnienie,
    Powietrze: Grawitacja,
    Powietrze: Aerodynamika,
    Powietrze: Rakiety,
    Stany skupienia materii,
    Gęstość,
    Napięcie powierzchniowe i oddziaływania międzycząsteczkowe.
  • KLASA VII
    Elektryczność, przewodnictwo elektryczne,
    Magnetyzm,
    Generator Van der Graffa,
    Fale akustyczne, jako przykład fal mechanicznych,
    Czym jest częstotliwość?
    Fale elektromagnetyczne – Co tak świeci? (zajęcia prowadzone w naukobusie),
    Wstęp do optyki – soczewki i zwierciadła,
    Zjawisko odbicia i załamania światła,

     

Warsztaty okolicznościowe

Przez cały rok organizujemy wydarzenia, by razem z najmłodszymi uczcić wyjątkowe okazje

Halloween
  • DYNIOWE EKSPERYMENTY - warsztaty z eksperymentów
    W tym dniu wszystkie strachy wychodzą na ulice, ale przecież nasi młodzi odkrywcy niczego się nie boją! Podczas dyniowych eksperymentów stworzymy sztuczną krew, czyli przysmak każdego wampira, wyczarujemy tajemniczą mgłę i sprawdzimy, co w swoim wnętrzu kryje dynia! Na warsztatach wykonamy serię eksperymentów
    i doświadczeń chemiczno-fizycznych w halloweenowym klimacie, dzięki którym oczy wyskoczą nam z zachwytu... a może z przerażenia?
  • OWADY DLA ODWAŻNYCH - pokaz lub warsztaty
    Halloween to czas strasznych zabaw i potwornych przekąsek. My jednak udowodnimy, że niczego się nie boimy!
    Podczas zajęć poznamy różne egzotyczne gatunki owadów, dowiemy się czy modliszka zawsze zjada swojego partnera oraz czy straszyki są straszne. Przyglądając się owadom dla odważnych dowiemy się skąd swoją nazwę wzięły mączniki czy drewnojady oraz co wspólnego z karaluchem mają karaczany.
    Na koniec będziemy mieli okazję sprawdzić swoją odwagę i wziąć niektóre owady na ręce!
  • HALLOWEENOWE SHOW ON-LINE
    W mroczny halloweenowy wieczór wszystkie stwory i zjawy wychodzą ze swych kryjówek... W Uniwersytecie Rozwoju pojawia się również straszna Czarownica, Wampirzyca Drakulina oraz Kościotrupka Kostka, które nie widziały się od setek lat. Co wyniknie z tego spotkania? Czy czeka nas wspólne świętowanie i eksperymentowanie czy kłótnie i straszne czary? Zasiądźcie przed ekranem i przekonajcie się sami!
  • LABORATORIUM GLUTKÓW
    warsztaty z eksperymentów Kolorowe, brokatowe, ciągnące, uwielbiane przez dzieci... GLUTY! Podczas wspólnej halloweenowej zabawy stworzymy gluty wg domowych przepisów, które każdy będzie mógł wziąć ze sobą do domu! W laboratorium glutków dowiemy się także, w jaki sposób powstają one pod czujnym okiem chemika. Laboratorium glutków to idealny sposób na urozmaicenie halloweenowych ozdób i zabaw!
  • KOLORY I CHEMICZNE POTWORY
    pokaz fabularyzowany Student Uniwersytetu Potwornego zaprasza najmłodszych na pokaz potwornych eksperymentów. Pragnie widzom pokazać m.in. płonącą pianę, nieszkodliwego gluta... Ale chwila, chwila! Chyba zaszła pomyłka! W tym samym miejscu umówiony z dziećmi jest barwny artysta-malarz, który chce pokazać widowni jak stworzyć kolor z dwóch bezbarwnych substancji, zaprezentować tęczową wodę oraz zaprosić uczestników na pokaz kolorowych płomieni. Co wyniknie z tego spotkania?
Andrzejki
  • ANDRZEJKOWE EKSPERYMENTY - warsztaty z eksperymentów
    Jaki los nas czeka? Co przyniesie przyszłość? Podczas warsztatów andrzejkowych eksperymentów spróbujemy odpowiedzieć sobie na te pytania! Spróbujemy wywróżyć przyszłość z magicznej plazmowej kuli oraz odczytamy nasz los z niewidzialnego atramentu. Dzięki serii kolorowych eksperymentów sprawdzimy, co nas czeka. Każdy z nas otrzyma również ciasteczko z przepowiednią. Już dziś wróżymy Wam mnóstwo dobrej zabawy!
  • MAGIA KONTRA NAUKA - pokaz fabularyzowany
    Na jednej scenie zupełnie przypadkiem spotyka się Magik, gotowy na pokaz iluzjonistyczny, oraz Naukowiec, który przygotował pokaz chemicznych eksperymentów.
    Kto zawładnie sceną i przekona do siebie widownię?
    Czy magia może być trochę chemiczna, a chemia nieco magiczna?
  • MAGICZNE DOŚWIADCZENIA - warsztaty z eksperymentów
    Podczas warsztatów odkryjemy, że chemia jest trochę magiczna, a magia chemiczna. Zobaczymy jak z wody można wyczarować sok i colę oraz czy można nadmuchać balon bez pomocy ust. Odczytamy magiczne, niewidzialne pismo i przekonamy się również, jak wyczarować chemicznego pianowego potwora.

 

Barbórka
  • GRYFNY POKAZ - pokaz eksperymentów
    Czy zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca górnika? Czy jest łatwa i bezpieczna? Nadchodząca Barbórka to doskonały moment, by odpowiedzieć sobie na te pytania!
    Podczas gryfnego pokazu dowiemy się kim jest Skarbnik, co nazywamy śląskim złotem, gdzie je można znaleźć oraz do czego wykorzystać!
    Gryfny pokaz pozwoli nam sprawdzić jak wygląda strój górnika, zmierzyć decybelomierzem poziom głośności w kopalni oraz zobaczyć wybuch rodem z kopalni! A na koniec wspólnie wysłuchamy hymnu górniczego odtwarzany przy użyciu Rury Rubensa.
  • SMOG - pokaz eksperymentów
    Barbórkę świętujemy zimą, a okres zimowy niestety związany jest z ogrzewaniem naszych mieszkań, a to z kolei wpływa na jakość powietrza.
    Dlaczego zanieczyszczenia powietrza są niebezpieczne dla naszego zdrowia? Co to jest powietrze i z czego się składa?
    Jak sprawdzić jego jakość? Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy serią eksperymentów podczas pokazu, którego głównym bohaterem będzie smog - groźniejszy od tego wawelskiego!
    Wykonamy m.in. eksperymenty, w których wytworzymy tlen i dwutlenek węgla oraz sprawdzimy poziom zanieczyszczenia powietrza i porównamy go z wynikamy z innych części Polski.

     

Mikołajki
  • LABORATORIUM ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - warsztaty z eksperymentów
    Sprawdzimy jakie siły natury wykorzystuje Święty Mikołaj, aby dostarczyć nam prezenty!
    Dowiemy się, w jaki sposób unoszą się sanie św. Mikołaja oraz jak trafia prezentami do komina. Nawet św. Mikołaj wie, jak działa grawitacja i aerodynamika, a podczas warsztatów zdradzi wam swoje sekrety!
  • EKSPERYMENTY SZALONYCH ELFÓW - warsztaty z eksperymentów
    Jak wygląda praca pomocników Świętego Mikołaja? W jaki sposób rozsiewają świąteczny nastrój?
    Wykonując serię eksperymentów i doświadczeń dowiemy się, dlaczego mandarynki czasem unoszą się na wodzie, dlaczego nie słyszymy elfów, gdy pomagają rozdawać prezenty oraz jakie magiczne sztuczki stosowane są w Laponii.
  • ŚWIĄTECZNA PRACOWNIA ARTYSTYCZNA - warsztaty plastyczne
    Wspólnie wykonamy ozdoby choinkowe z kolorowej masy plastycznej i ją udekorujemy. Ozdoby mogą zawisnąć na choince lub wzbogacić świąteczny stroik. Będziemy mogli wykonać również świąteczne kartki, które zabierzemy ze sobą do domu.
  • MIKOŁAJKOWE SHOW ON-LINE

    Pomóż elfom Sopelce i Śnieżynce uratować święta! Razem ze Świętym Mikołajem, Olafem i Elfami wykonaj serię eksperymentów fizycznych i chemicznych. Weź zdalnie udział w naszej świątecznej przygodzie!

  • ZIMOWE LODOWE EKSPERYMENTY - pokaz lub warsztaty z eksperymentów
    Elf Sopelka i Śnieżynka zaprezentują serię eksperymentów z wykorzystaniem pewnej tajemniczej substancji prosto z Laponii!
    Jak to się dzieje, że Święty Mikołaj porusza się na saniach i zawsze wtedy jest śnieg? Czy lód może być suchy i zimniejszy niż nam się wydaje? Czy elfy używają suchego lodu i czy substancja ta jest przydatna w życiu codziennym?
    Zimowe lodowe eksperymenty to propozycja pokazu lub warsztatów z użyciem suchego lodu w wyjątkowej zimowej odsłonie!
  • FABRYKA PREZENTÓW - warsztaty z robotyki
    Na warsztatach zbudujemy i zaprogramujemy sanie Świętego Mikołaja oraz renifery, które będą w jego zaprzęgu! Do tego zadania wykorzystamy edukacyjne zestawy klocków Lego, dostosowane do wieku uczestników. Będzie czas na budowanie, programowanie i oczywiście na świetną świąteczną zabawę!
  • ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA - warsztaty kulinarne
    Nie ma świąt bez świątecznych wypieków! Podczas warsztatów własnoręcznie wykonamy świąteczne pierniczki lub kruche ciasteczka, które ozdobimy lukrem i posypkami. Świąteczna atmosfera gwarantowana!
Karnawał
  • KOLORY I CHEMICZNE POTWORY pokaz fabularyzowany
    Student Uniwersytetu Potwornego zaprasza najmłodszych na pokaz potwornych eksperymentów. Pragnie dzieciom pokazać m.in. tańczące płomienie, nieszkodliwego gluta... Ale chwila, chwila! Chyba zaszła pomyłka! W tym samym miejscu umówiony z dziećmi jest barwny artysta-malarz, który chce pokazać dzieciom jak stworzyć kolor z dwóch bezbarwnych substancji, zaprezentować tęczową wodę oraz zaprosić dzieci na pokaz płonącej piany. Co wyniknie z tego spotkania?

  • KARNAWAŁOWE DOŚWIADCZENIA - warsztaty z eksperymentów
    Podczas warsztatów stworzymy gazowe konfetti i wykonamy kolorową armatę. Przekonamy się jak hel zmieni nasz głos, a na koniec poznamy chemiczne tajniki szybkich porządków po karnawałowej zabawie. Podczas karnawałowych warsztatów będziemy mieli okazję zobaczyć serię kolorowych doświadczeń fizyczno-chemicznych i wykonać eksperymenty pod czujnym okiem instruktora. Zapraszamy do wystrzałowej zabawy!
  • KOLOROWE DOŚWIADCZENIA - warsztaty z eksperymentów
    Na warsztatach samodzielnie stworzymy tęczową wodę, odkryjemy sposoby na zmianę kolorów różnych cieczy, a także poznajmy kapustę, która jest naprawdę dobrym detektywem. Przekonamy się, że połączenie dwóch bezbarwnych roztworów może spowodować powstanie barwy, stworzymy kolorowe wiry i sprawdzimy, co ma wspólnego chemia z plastyką i czy chemicy też lubią bawić się kolorami.
  • FIRE SHOW - pokaz eksperymentów
    Karnawał to idealny moment na pokaz kolorowych fajerwerków i prawdziwie ogniste show! Nim zaczniemy eksperymentować, dowiemy się czym w ogóle jest ogień i jak powstaje. Spróbujemy stworzyć ogień, który będzie gasnął i rozpalał się, sprawdzimy czy pianę można podpalić, stworzymy ogniste świetliki oraz kolorowe płomienie. Posłuchamy muzyki używając Rury Rubensa, a na koniec sprawdzimy się w żonglerce fire ballami! Gorąca atmosfera gwarantowana!
Wielkanoc
  • JAJECZNE EKSPERYMENTY - warsztaty z eksperymentów
    Wielkanoc nieodłącznie kojarzy nam się z jajkami. Czy można z nimi zrobić coś więcej, niż tylko zjeść lub zrobić pisanki i wydmuszki? Oczywiście!
    Zapraszamy do naszego wielkanocnego laboratorium, w którym sprawdzimy czy jajkiem można odbijać jak piłeczką kauczukową oraz czy da się je ugotować bez użycia ciepła.
    Podczas wspólnie wykonywanych eksperymentów poznamy naturalne barwniki do jajek, sprawdzimy czy pisanki mają pH oraz poznamy historię o kurze znoszącej srebrne jajka i o jajkożernej butelce.
  • DEKORATOR JAJEK - warsztaty z robotyki
    Wielkanoc bez pisanek? Niemożliwe!
    Podczas warsztatów zbudujemy i zaprogramujemy robota dekorującego jajka. Uczestnicy korzystać będą z zestawów edukacyjnych LEGO, dostosowanych do wieku. Czeka nas nie tylko zabawa klockami LEGO, ale również podstawy programowania oraz tworzenie niezwykłych kolorowych wzorów na jajkach! Niezwykłe pisanki zabierzemy ze sobą do domu!
  • WIELKANOCNA KUCHNIA MOLEKULARNA - warsztaty kulinarne z elementami eksperymentów
    Czy kuchnia ma coś wspólnego z laboratorium?
    Czym jest kuchnia molekularna? Poznajmy odpowiedzi na te pytania podczas wspólnego gotowania i eksperymentowania!
    Na warsztatach poznamy tajniki m.in. suchego lodu i agaru, a wiedzę wykorzystamy w praktyce do stworzenia słodkich żelkowych jajek oraz dymiących drinków. Podczas zajęć skosztujemy również liofilizowane owoce i dowiemy się, skąd się biorą oraz stworzymy i skosztujemy jadalny piasek. Pyszna zabawa gwarantowana!
  • SŁODKIE KURCZACZKI - warsztaty kulinarne
    Podczas warsztatów stworzymy słodkie kurczaczki z cake popsów, które ozdobimy własnoręcznie przygotowanym lukrem. Dla kurczaczków wykonamy również kolorowe gniazda, w których wielkanocne smakołyki będzie można przechowywać i zabrać do domu.
Dzień Dziecka
  • BAŃKOWO-BALONOWE SZALEŃSTWO - laboratorium dobrej zabawy
    pokazy lub warsztaty
    Zapraszamy do kolorowego laboratorium dobrej zabawy, w którym wspólnie wykonamy serię eksperymentów z bańkami i balonami w roli głównej! Podczas zajęć poznamy chemiczny sposób na dmuchanie balonów, wykonamy bańkowe eksplozje oraz sprawdzimy czy można stworzyć niepękające bańki. a ochotników zamkniemy w wielkiej bańce mydlanej. Dobra zabawa gwarantowana!
  • PIKNIKI I FESTYNY
    Dzień Dziecka to idealna okazja do organizacji szkolnych i przedszkolnych pikników i festynów.
    Możemy zaproponować m.in:
    kompleksowe animacje z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz innych rekwizytów,
    stanowiska warsztatowe np. z robotyki, eksperymentów, plastyczne, sportowe, kulinarne,
    dmuchaniec, strefa zabawy dla dzieci, zjeżdżalnia, skakanie itp.,
    malowanie buzi sensoryczny plac zabaw
  • SUPER N2 - pokaz fabularyzowany
    Poznajcie superbohatera Super N2 oraz jego pomocnika Monotlenek Diwodoru!
    Wyjątkową siłą Super N2 jest niska temperatura, dzięki której każdego dnia ratuje świat przed niebezpieczeństwem.
    Super N2 opowie nam, jak wygląda jego życie codzienne: jak radzi sobie w kuchni, w warsztacie oraz w jaki sposób celebruje wyjątkowe okazje.
    We wszystkich czynnościach oczywiście pomaga mu niezastąpiony Monotlenek Diwodoru, dla przyjaciół H20. Jak wygląda współpraca tej superpary? Przekonajcie się podczas niezwykłego pokazu!
  • ROBOTYKA LEGO - warsztaty z robotyki
    Zapraszamy na warsztaty z robotyki, podczas których głównym bohaterem będą znane i uwielbiane przez wszystkich klocki LEGO!
    Na warsztatach zbudujemy i zaprogramujemy robota, wykorzystując do tego zestawy edukacyjne LEGO, dostosowane do wieku uczestników.
    Czeka nas nie tylko budowanie z klocków LEGO, ale również podstawy programowania oraz czas zabawę gotowymi robotami.

Eventy

W naszej ofercie można znaleźć również propozycje imprez okazjonalnych, takich jak mikołajki, halloween, andrzejki, sylwester, imprezy firmowe, pikniki itp.
Eventy zorganizować można w naszej siedzibie lub siedzibie klienta.
Na wydarzenia tworzymy spersonalizowane oferty. Do dyspozycji mamy także własne namioty oraz nagłośnienie.

Stanowiska warsztatowe

Każdy program warsztatów i pokazów możemy zaproponować w formie stanowiska warsztatowego, mogącego uświetnić festyn, jarmark, czy też event w centrum handlowym. Przy stanowisku prezentowane są różne doświadczenia i eksperymenty, a każdy kto podejdzie może je zobaczyć lub wraz z instruktorem wykonać.

Robopies

Zapraszamy do zabawy z naszym czworonożnym przyjacielem!
Spróbuj swoich sił w robotycznym wyścigu, sprawdź kto pierwszy dobiegnie do mety. Daj się porwać muzyce wraz z robopsem! Podejmij wyzwanie i naucz się tanecznych kroków naszego milusińskiego. Sprawdź jakie jeszcze sztuczki potrafi nasz przyjaciel.
Robopies z chęcią pochwali się turlaniem, czołganiem, a także poprosi na koniec o brawa!

Alkogogle

Weź udział w torze przeszkód i przekonaj się, jak wygląda świat w alkogoglach. Posiadamy 2 rodzaje gogli o różnych mocach, odpowiadające różnym stopniom upojenia alkoholowego.

Energorower

Poznaj nasz ENERGOROWER, świetnie sprawdzający się na stanowiskach warsztatowych z zakresu ekologii, energii odnawialnych i nie tylko!
Specjalny żarówkowy panel edukacyjny pozwoli sprawdzić na własnej skórze, ile energii jest potrzebnej do wytworzenia prądu - im mocniej się pedałuje tym więcej żarówek się zapala.

Biologiczne eksperymenty

Wśród naszych pomocy dydaktycznych posiadamy modele ucha i serca potężnych rozmiarów, a także model szkieletu człowieka i inne biologiczne eksponaty.

Malowanie buzi

Prowadzimy stanowiska z malowaniem buzi, brokatowymi tatuażami oraz kolorowymi warkoczykami.

Sensoryczny plac zabaw

Do dyspozycji mamy także sensoryczny plac zabaw dla dzieci do 6. roku życia, w skład którego wchodzą m.in. ścieżka sensoryczna, powietrzna deska do balansowania, kamienie do skakania.
Zestaw sensorycznych elementów placu zabaw jest różnorodny kolorystycznie i wielkościowo, pobudza i rozwija zmysł dotyku i równowagi.

Animacje

Przeprowadzamy kompleksowe animacje z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz innych rekwizytów.

Dmuchaniec

Proponujemy strefę zabawy dla najmłodszych dzieci (do 7. roku życia). Nasz dmuchaniec posiada strefę do skakania oraz zjeżdżalnię. Nadaje się także do użytku w pomieszczeniach.

Cykliczne warsztaty w naszej siedzibie, szkołach i innych placówkach oświatowych

Podczas roku szkolnego organizujemy cykliczne zajęcia z eksperymentów oraz z robotyki (Lego Mindstorms, Lego Spike Prime, Lego Spike Essential) dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Są to zajęcia pozalekcyjne, odbywające się cyklicznie raz w tygodniu w naszej siedzibie, szkołach oraz przedszkolach.

Półkolonie i obozy dla firm

Przygotowujemy także wypoczynek dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 13 lat. Półkolonie organizujemy w naszych siedzibach w każdym tygodniu wakacji oraz ferii zimowych (od poniedziałku do piątku). Oferujemy szeroki wybór programów, których głównym tematem są eksperymenty lub robotyka. Gwarantujemy wykwalifikowaną kadrę, cztery posiłki dziennie, ubezpieczenie NNW oraz atrakcyjne zajęcia w grupach maksymalnie 15-osobowych. Wszystkie nasze półkolonie zatwierdzane są przez kuratorium oświaty. Organizujemy również półkolonie dla firm, dla dzieci pracowników z dowozem z miejsca pracy.