Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Urodziny
  1. Ile muszę zebrać dzieci, żeby zorganizować urodzinki?
    Wszystkie nasze pakiety przeznaczone są dla grupy minimum 8 dzieci. Może być mniej dzieci, ale cena nie ulegnie zmniejszeniu.
  2. Dla dzieci w jakim przedziale wiekowym są organizowane urodzinki?
    Proponowane programy urodzin w większości są przeznaczone dla dzieci w wieku 5 - 13 lat. Wyjątek stanowią urodziny POD NAPIĘCIEM, dedykowane dla dzieci od 9. roku życia.
  3. Jaki jest koszt urodzin? Co się w niego wlicza?
    Ceny za urodziny można znaleźć w naszej ofercie https://uniwersytetrozwoju.pl/oferta/urodziny/. Poniżej tematów urodzin znajduje się oferta dla Katowic i dla Częstochowy (po kliknięciu w przycisk "Czytaj więcej" rozwinie się informacja o cenach.
  4. Jaki jest czas trwania urodzin?
    Przyjęcie zorganizowane w Uniwersytecie Rozwoju trwa 2 godziny, a jego główną częścią są warsztaty dwa razy 45 minut, zgodne z wybraną wcześniej tematyką. Wyjątek stanowią urodziny kulinarne MasterCook, które trwają ciągiem 2 godziny (bez przerwy na poczęstunek).
  5. Jak wybrać poczęstunek dla dzieci?
    Do wyboru mamy 2 opcje poczęstunku: standardową (paluszki, chipsy, popcorn, żelki, napój, batonik oraz guma rozpuszczalna dla każdego dziecka) oraz alternatywną (ciasteczka owsiane, suszona żurawina, chipsy bananowe, chrupki kukurydziane, sok, batonik oraz guma rozpuszczalna dla każdego dziecka). Do wyboru mamy pakiety dla 8, 15 lub 20 osób. Pakiety można modyfikować w zależności od ilości osób (przykładowo dla grupy 9 osób dokładamy dodatkowy talerzyk do pakietu 8).
  6. Kim są instruktorzy prowadzący zajęcia?
    Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra, pełna pasji i zapału do pracy z dziećmi. Instruktorzy są przeszkoleni i przygotowani do prowadzenia zajęć o danej tematyce, posiadają również wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.
  7. Czy są programy urodzinek dla dziewczynek oraz urodzinek dla chłopców?
    Wszystkie programy urodzin polecamy zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Szczególnej uwadze urodzin dla dziewczynek polecamy programy Mini Spa. Polecane urodziny dla chłopców, to m.in. urodziny z robotami oraz urodziny konstruktorskie.
  8. Dlaczego warto zorganizować urodziny w Uniwersytecie Rozwoju?
    Naszym atutem jest łączenie nauki z zabawą oraz zaszczepienie w dzieciach pasji do poznawania świata, co wyróżnia nas na tle sal zabaw lub innych firm organizujących urodzinki dla dzieci. Wspieramy rozwój dzieci, pozwalając na samodzielne doświadczanie rzeczywistości, m.in. poprzez wykonywanie eksperymentów i doświadczeń.
    Nasza firma jest na rynku już od ponad 10 lat, jesteśmy więc doświadczoną placówką, zajmującą się organizowaniem nie tylko urodzin dla dzieci, ale również półkolonii czy obozów.
  9. Gdzie są organizowane urodzinki?
    Urodziny można zorganizować w naszej siedzibie w Katowicach (ul. Konduktorska 35) lub w Częstochowie (ul. Równoległa 63a). Jest też możliwość zorganizowania urodzin z dojazdem we wskazanym przez Państwa miejscu.
  10. Czy dzieciom towarzyszą rodzice w trakcie trwania urodzin?
    Podczas urodzin dzieci są pod opieką instruktora, natomiast rodziców zapraszamy do kawiarenki. Podczas przerwy poczęstunkowej dzieci są pod opieką rodziców.
Warsztaty semestralne
  1. Co to są warsztaty semestralne?
    Nasze warsztaty semestralne to cykliczne pozalekcyjne spotkania dla dzieci, które mają na celu rozwijanie konkretnych umiejętności poprzez zadania o określonych wytycznych. Warsztaty semestralne odbywają się raz w tygodniu przez cały rok szkolny, z podziałem na semestr zimowy i letni. Organizujemy warsztaty semestralne z robotyki, eksperymentów oraz programowania i druku 3D, a także warsztaty plastyczno-techniczne (tylko w Częstochowie).
  2.  Na czym polegają warsztaty semestralne z eksperymentów?
    Warsztaty semestralne z eksperymentów to ekscytująca podróż w świat nauki, chemii, biologii i fizyki dla najmłodszych. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie wykonują eksperymenty i doświadczenia pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora. Dzieci otrzymują na czas zajęć fartuchy, szkło laboratoryjne oraz inne potrzebne atrybuty.
    Jeżeli interesuje Cię otaczający nas świat i prawa nim rządzące…
    Jeśli uwielbiasz eksperymentować i samodzielnie wykonywać naukowe doświadczenia…
    A może myślisz, że przyroda, fizyka i chemia są nudne?
    Przyjdź do nas koniecznie!
  3. Na czym polegają warsztaty semestralne z robotyki?
    Zajęcia z robotyki to nauka konstruowania i programowania poprzez zabawę klockami LEGO.
    Dzięki tworzeniu różnego typu robotów dzieci rozwijają umiejętności matematyczne, zdolności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów.
    Na warsztatach wykorzystujemy laptopy ze specjalnym oprogramowaniem oraz edukacyjne zestawy klocków LEGO WeDo, Boost, Spike Prime, Spike Essential oraz Mindstormst NXT i EV3. Oprócz tego do wykonywania zadań przydają się nam również różnego rodzaju tory przeszkód, slalomy czy równoważnie, które pokonują sterowane przez dzieci roboty.
  4. Warsztaty semestralne z robotyki – które wybrać?
    Warsztaty semestralne z robotyki mają indywidualny charakter – instruktor dobiera program do umiejętności, wiedzy i stopnia zaawansowania uczestnika. Podczas warsztatów korzystamy z zestawów edukacyjnych klocków Lego, dopasowanych do wieku uczestników.
    Najmłodszych początkujących kursantów zapraszamy na warsztaty Lego Spike Essential (5-8 lat). Dla dzieci w wieku 5-8 lat proponujemy również Lego WeDo, z możliwością kontynuacji i wprowadzenia programowania w SCRATCH.
    Dzieci w wieku 8-12 lat oraz kontynuujące zapraszamy na warsztaty Lego Spike Prime.
  5. Na czym polegają warsztaty semestralne z programowania i druku 3D?
    Warsztaty z programowania i druku 3D to krok w stronę nowoczesnych umiejętności, niezbędnych na rynku oraz pozwalających łatwiej odnaleźć się w społeczeństwie, przesyconym nowoczesnymi technologiami.
    Uczestnicy zajęć zdobędą umiejętności programowania, m.in. własnych gier w języku SCRATCH, poznają elementy języka programowania PYTHON, nauczą się projektować i modelować 3D, dowiedzą się jak programować mikrokontrolery, ale przede wszystkim będą się dobrze bawić pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora!
  6. Na czym polegają warsztaty semestralne plastyczno-techniczne?
    Warsztaty plastyczno-techniczne to niepowtarzalna okazja, by Twoja pociecha odkryła w sobie prawdziwego artystę. Zadbamy o rozwój potencjału twórczego oraz zdolności manualnych każdego uczestnika warsztatów. W programie zajęć m.in. masy plastyczne, slime’y, decoupage, rysunek lawowany, ceramika, rzeźba, tablety graficzne, grafika warsztatowa. Warsztaty plastyczno techniczne odbywają się tylko w Częstochowie.
  7. Dziecko w jakim wieku mogę zapisać się na warsztaty semestralne?
    Nasza oferta skierowana jest do dzieci w wieku 5-13 lat. Nasze warsztaty dopasowujemy do konkretnych grup wiekowych oraz stopni zaawansowania. Poznaj naszą ofertę, by zapisać dziecko do właściwej grupy lub skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy.
  8. Czy moje dziecko może chodzić na warsztaty?
    Zajęcia plastyczne, a także te z robotyki, programowania i związane z eksperymentami, przeznaczone są zarówno dla chłopców i dziewczynek. Najważniejsze podczas wyboru warsztatów dla dzieci są ich indywidualne zainteresowania. Z doświadczenia wiemy, że to właśnie wtedy warsztaty sprawiają dzieciom najwięcej radości. Wtedy też najwięcej się uczą! Zapoznaj się dokładnie z charakterystyką zajęć i wybierz te, które Twojemu dziecku spodobają się najbardziej.
  9. Co jeśli moje dziecko chce kontynuować warsztaty? Czy w kolejnym semestrze zajęcia się powtarzają?
    Jest możliwość kontynuowania zajęć w kolejnych semestrach. Zajęcia się nie powtarzają, otwieramy specjalne grupy dla dzieci kontynuujących (zajęcia z eksperymentów oraz z programowania i druku 3D). Podczas zajęć z robotyki instruktor indywidualnie podchodzi do każdego uczestnika, dostosowując program do jego wiedzy, umiejętności i stopnia zaawansowania.
  10. Gdzie odbywają się warsztaty semestralne?
    Warsztaty semestralne odbywają się w naszej siedzibie w Katowicach przy ul. Konduktorskiej 35 oraz w siedzibie w Częstochowie przy ul. Równoległej 63a.
  11. Jaki jest koszt warsztatów semestralnych?
    Koszt warsztatów zależny jest od ilości zajęć w semestrze oraz rodzaju i długości zajęć. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą warsztatów: https://uniwersytetrozwoju.pl/oferta/warsztaty/
  12. Czy mogę płacić za każde zajęcia osobno?
    Opłata za warsztaty uiszczana jest za cały semestr zgodnie z harmonogramem, który otrzymacie podczas pierwszych zajęć wraz z umową. Możliwa jest opłata za cały semestr lub we wskazanych ratach. Nie ma możliwości opłacania każdych zajęć osobno.
  13. Czy są jakieś zniżki dla rodzeństwa lub dziecka, które kontynuuje warsztaty?
    Oferujemy zniżki dla dzieci kontynuujących warsztaty semestralne z Uniwersytetem Rozwoju.
  14. Ile trwają warsztaty semestralne?
    Warsztaty semestralne odbywają się raz w tygodniu przez cały rok szkolny. Czas trwania jednych zajęć to 45 minut (warsztaty z eksperymentów), 60 minut (warsztaty z robotyki Lego Wedo oraz Lego Spike Essential), 90 minut (warsztaty z robotyki Lego Spike Prime oraz z Programowania i druku 3D).
  15. Ile dzieci może być w jednej grupie warsztatowej?
    Nasze warsztaty prowadzone są w grupach około 12-osobowych. Grupy różnią się liczebnością w zależności od specyfiki danych warsztatów.
  16. Kim są instruktorzy prowadzący zajęcia?
    Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra, pełna pasji i zapału do pracy z dziećmi. Instruktorzy są przeszkoleni i przygotowani do prowadzenia zajęć o danej tematyce, posiadają również wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz niezbędne kwalifikacje.
  17. Dlaczego warto zapisać się na warsztaty semestralne w Uniwersytecie Rozwoju?
    Świetna zabawa to podstawa naszych warsztatów. Przy okazji dzieci nabywają nowe umiejętności związane z motoryką małą i dużą, a także zdobywają wiedzę w zakresie robotyki, eksperymentów, programowania i druku 3D lub plastyki i techniki. Wszystko to odbywa się w przyjaznej atmosferze. Warsztaty dla dzieci przygotowane są przez kompetentną kadrę, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim małym uczestnikom.
    Naszym atutem jest łączenie nauki z zabawą oraz zaszczepienie w dzieciach pasji do poznawania świata, co wyróżnia nas na tle sal zabaw lub innych firm organizujących warsztaty dla dzieci. Wspieramy rozwój dzieci, pozwalając na samodzielne doświadczanie rzeczywistości, m.in. poprzez wykonywanie eksperymentów i doświadczeń.
    Nasza firma jest na rynku już od ponad 10 lat, jesteśmy więc doświadczoną placówką, zajmującą się organizowaniem nie tylko warsztatów dla dzieci, ale również urodzin, półkolonii czy obozów.
  18. Czy dzieciom towarzyszą rodzice w trakcie trwania zajęć?
    Podczas warsztatów uczestnicy są pod opieką instruktora prowadzącego zajęcia. Pod koniec zajęć instruktor zaprasza rodziców, by zobaczyli efekty pracy swoich pociech.
Eventy

1. Czym są EVENTY z Uniwersytetem Rozwoju?
Eventy to kilkugodzinne wydarzenia tematyczne organizowane z ważnych dla dzieci okazji, jak na przykład halloween, andrzejki czy sylwester. Podczas eventów dzieci biorą udział m.in. w warsztatach z eksperymentów, warsztatach plastycznych, kulinarnych i innych.

2. Jaki jest koszt eventu?
Koszt eventu wieczornego to 119 złotych, opcja z nocowaniem to 159 zł.
Eventy całodniowe to koszt 159zł.

3. Czy dla stałych klientów lub rodzeństwa oferujecie zniżki?
Nie. Nie przewidujemy żadnych zniżek.

4. Jak zapisać dziecko lub dokonać rezerwacji miejsca?
Dziecko na event można zapisać przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na naszej stronie (https://uniwersytetrozwoju.pl/rekrutacja/). Można zapisać również telefonicznie (KATOWICE: 792 366 660 / 790 849 415, CZĘSTOCHOWA: 792 572 927 / 607 909 972) lub mailowo (KATOWICE: info@uniwersytetrozwoju.pl, CZĘSTOCHOWA: czestochowa@uniwersytetrozwoju.pl).

5. Co jeśli moje dziecko będzie chore i nie weźmie udziału w evencie?
Istnieje możliwość wykorzystania wpłaconej kwoty na innym evencie, jeśli miejsce chorego dziecka zostanie zajęte przez inną osobę.

6. Dla dzieci w jakim przedziale wiekowym są organizowane eventy?
Eventy organizujemy dla dzieci w wieku 5-13 lat.

7. Ile dzieci jest w grupie na evencie?
Na jednego instruktora przypada grupa maksymalnie 15 dzieci.

8. Kim są instruktorzy prowadzący zajęcia?
Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra, pełna pasji i zapału do pracy z dziećmi. Instruktorzy są przeszkoleni i przygotowani do prowadzenia zajęć o danej tematyce, posiadają również wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

9. Dlaczego warto zapisać dziecko na event w Uniwersytecie Rozwoju?
Naszym atutem jest łączenie nauki z zabawą oraz zaszczepienie w dzieciach pasji do poznawania świata, co wyróżnia nas na tle sal zabaw lub innych firm organizujących urodzinki dla dzieci. Wspieramy rozwój dzieci, pozwalając na samodzielne doświadczanie rzeczywistości, m.in. poprzez wykonywanie eksperymentów i doświadczeń.
Nasza firma jest na rynku już od ponad 10 lat, jesteśmy więc doświadczoną placówką, zajmującą się organizowaniem nie tylko eventów, ale również urodzin dla dzieci, półkolonii czy obozów.

10. Gdzie są organizowane eventy?
Eventy organizujemy w naszej siedzibie w Katowicach (ul Konduktorska 35) lub w Częstochowie (ul. Równoległa 63a).

11. Czy dzieciom towarzyszą rodzice w trakcie zajęć?
Nie. Podczas eventów dzieci są pod opieką instruktorów. Nie ma również możliwości, aby rodzice czekali na odbiór dzieci w siedzibie Uniwersytetu Rozwoju.

Półkolonie

1. Jaki jest koszt półkolonii?
Koszt półkolonii to 859 złotych. Wyjątek stanowią półkolonie "Art Design"- pracownia kreatywna, "Rescue Team" oraz "Uniwersytet Kodowania",  których koszt wynosi 899 złotych oraz Półkolonie PREMIUM - 1099 złotych.

2. Czy dla stałych klientów oferujecie zniżki?
Mamy oferty promocyjne na półkolonie dla dzieci w Katowicach i Częstochowie:
10% zniżki dla rodzeństwa - dotyczy drugiego i kolejnego dziecka,
10% zniżki na wykupienie kolejnego turnusu (w przypadku półkolonii Premium, Rescue Team, Uniwersytet Kodowania i Art Design zniżka na tańszy turnus),
5% dla wszystkich uczestników warsztatów semestralnych na Uniwersytecie Rozwoju

3. Jak zapisać dziecko na półkolonie?
Dziecko na półkolonie można zapisać przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na naszej stronie (https://uniwersytetrozwoju.pl/rekrutacja/). Można zapisać również telefonicznie (KATOWICE: 792 366 660 / 790 849 415, CZĘSTOCHOWA: 792 572 927 / 607 909 972) lub mailowo (KATOWICE: info@uniwersytetrozwoju.pl, CZĘSTOCHOWA: czestochowa@uniwersytetrozwoju.pl)

4. Czy można zmienić termin lub program półkolonii?
Tak, istnieje BEZPŁATNA możliwość zmiany terminu lub programu półkolonii, w zależności od dostępności miejsc w innych grupach.

5. Czy podczas półkolonii dzieci mają zapewnione wyżywienie?
W koszt półkolonii wliczone jest wyżywienie. Dzieci każdego dnia otrzymują śniadanie, drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Wyjątek stanowią półkolonie MASTER COOK JUNIOR, podczas których dzieci spożywają posiłki przygotowane samodzielnie.

6. Ile dzieci jest w grupie na półkoloniach? Ilu wychowawców przypada na grupę?
Jeden wychowawca może mieć grupę maksymalnie 15-osobową.

7. Dla dzieci w jakim przedziale wiekowym są organizowane półkolonie?
Nasze półkolonie są przeznaczone dla dzieci w wieku 5 - 13 lat.

8. Czy grupy na półkolonie są podzielone wiekowo?
Jeśli w danym terminie z konkretnego programu zostanie otwarta więcej niż jedna grupa, to uczestników dzielimy wiekowo na grupy młodsze i starsze.

9. Co dziecko musi wziąć ze sobą na półkolonie?
Proponujemy zabrać obuwie zmienne oraz ubrania do przebrania na wypadek ubrudzenia się lub oblania. Wszystkie materiały do zajęć oraz jedzenie i picie zapewnia organizator.

10. W jakich godzinach odbywają się półkolonie?
Półkolonie odbywają się w godzinach 7:30 – 16:30.

11. O której godzinie mogę przyprowadzić i odebrać dziecko?
Na półkolonie można przyprowadzić dzieci między 7:30 a 8:30. Dzieci odbierane są między 15:30 a 16:30. Istnieje możliwość wcześniejszego odbioru dzieci.

12. Ile trwają półkolonie? Ile trwa jeden turnus półkolonii?
Półkolonie prowadzimy przez całe wakacje oraz ferie zimowe, jeden turnus trwa od poniedziałku do piątku, z możliwością nocowania z piątku na sobotę.

13. Gdzie organizowane są półkolonie?
Półkolonie dla dzieci organizujemy w naszej siedzibie w Katowicach (ul. Konduktorska 35,  GPP Business Park), w oddziale półkolonijnym w Katowicach w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Nasypowej 16.
Półkolonie organizowane są także w Częstochowie w siedzibie przy ul. Równoległej 63a.

14. Kim są instruktorzy prowadzący zajęcia?
Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra, pełna pasji i zapału do pracy z dziećmi. Instruktorzy ukończyli niezbędne kursy, m.in. kurs wychowawcy wypoczynku oraz zaświadczenie o niekaralności. Posiadają również wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz przeszkolenie z danej tematyki.

15. Czy dziecko może zostać odebrane przez członka rodziny, nie będącego prawnym opiekunem (babcia, dziadek, ciocia, wujek…)?
Tak, dziecko może zostać odebrane przez osobę, nie będącą prawnym opiekunem dziecka. Wymagane jest wtedy UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU DZIECKA, zawierające imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby upoważnionej do odbioru dziecka.

16. Czy organizator półkolonii zgłasza wypoczynek do kuratorium?
Nadzór nad prowadzonymi przez nas półkoloniami, a także kwalifikacjami kadry sprawuje Kuratorium Oświaty. Jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem1160.

17. Jakie dokumenty są niezbędne do uczestnictwa w półkoloniach?
Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest uzupełnienie elektronicznej karty zgłoszeniowej, do której dostęp uzyskają Państwo po zarezerwowaniu miejsca. Wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszeniową należy przynieść pierwszego dnia turnusu półkolonii, przyprowadzając dziecko.

18. Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie w Uniwersytecie Rozwoju?
Naszym atutem jest łączenie nauki z zabawą oraz zaszczepienie w dzieciach pasji do poznawania świata, co wyróżnia nas na tle sal zabaw lub innych firm organizujących półkolonie dla dzieci. Wspieramy rozwój dzieci, pozwalając na samodzielne doświadczanie rzeczywistości, m.in. poprzez wykonywanie eksperymentów i doświadczeń.
Nasza firma jest na rynku już od ponad 10 lat, jesteśmy więc doświadczoną placówką, zajmującą się organizowaniem nie tylko półkolonii dla dzieci, ale również obozów czy urodzin dla dzieci.

Obozy

1. Jaki jest koszt obozu SCIENCE ADVENTURE CAMP?
Koszt obozu dla dzieci SCIENCE ADVENTURE CAMP w Turawie i w Zawoi to 1899 złotych.

2. Dla dzieci w jakim przedziale wiekowym są organizowane kolonie?
Nasze kolonie są przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym 7 - 13 lat.

3. Jak zapisać dziecko na obóz?
Dziecko na obóz SCIENCE ADVENTURE CAMP można zapisać przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na naszej stronie (https://uniwersytetrozwoju.pl/rekrutacja/). Można zapisać również telefonicznie (792 366 660 / 790 849 415) lub mailowo (info@uniwersytetrozwoju.pl)

4. Skąd planowany jest wyjazd na kolonie?
Na nasze kolonie SCIENCE ADVENTURE CAMP planowany jest wyjazd z Katowic z parkingu przy siedzibie Uniwersytetu Rozwoju, ul. Konduktorska 35.

5. Czy autokar przechodzi kontrolę przed przewozem dzieci?
Autokary są sprawdzane poprzez stronę bezpiecznyautobus.gov.pl

5. Jakie rzeczy dzieci muszą ze sobą zabrać na obóz?
Wszystkie informacje dot. ekwipunku dzieci na obóz otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym rezerwację miejsca.

6. Czy dziecko może wziąć telefon na obóz?
Tak, dzieci mogą wziąć telefony na obóz.
Telefony będą w depozycie u wychowawców grup i udostępniane dzieciom w czasie ciszy poobiedniej, tj. w godzinach 14.00 – 14.45. Wyjątkiem mogą być dni, w których będą odbywały się wycieczki – telefony będą udostępniane w późniejszych porach. Zdajemy sobie sprawę, że stały kontakt z dzieckiem jest dla Państwa bardzo ważny, natomiast prosimy, aby pamiętali Państwo, iż częsty kontakt telefoniczny wzmaga tęsknotę za rodzicami i może sprawiać, że dziecko będzie gorzej adaptować się. Prosimy pamiętać, że jeżeli cokolwiek niepokojącego będzie się działo z Państwa dzieckiem, natychmiastowo będziemy dzwonić, a relację z każdego dnia będziemy zamieszczać na facebooku.

7. Czy można odwiedzić dziecko podczas obozu?
Nie. Prosimy, aby nie odwiedzać swoich dzieci podczas trwania wypoczynku. Jest to niekorzystne dla innych uczestników, do których rodzice nie mogą przyjechać. Odwiedziny mogą również spowodować, że dziecko nie poradzi sobie z tęsknotą i ponownym rozstaniem.

8. Ile kieszonkowego dać dziecku na obóz?
Sugerowana kwota kieszonkowego to ok. 10-15 złotych na dzień na drobne wydatki.

9. Moje dziecko przyjmuje stałe leki. Czy może jechać na obóz?
Tak, dziecko przyjmujące stałe leki może jechać na obóz.
Jeśli dziecko przyjmuje leki – prosimy o przekazanie ich wychowawcom podczas zbiórki, w dniu wyjazdu. Leki powinny być zapakowane w kosmetyczce/torebce, opisane imieniem i nazwiskiem dziecka. Należy też dołączyć opis sposobu i częstotliwości dawkowania.
W przypadku choroby lokomocyjnej prosimy o spakowanie dodatkowych tabletek na drogę powrotną oraz na wycieczkę autokarową. W dniu powrotu leki będą spakowane do bagażu dzieci.

10. Jak będzie wyglądało zakwaterowanie dzieci? Jak zostaną rozdzielone na pokoje?
W miejscu zakwaterowania w Turawie (Zajazd Jowisz) do dyspozycji mamy pokoje 2-4 osobowe z łazienką. W miejscu zakwaterowania w Zawoi (OW Jodła) do dyspozycji mamy pokoje 2-4 osobowe z łazienką.
Dzieci w pokojach będą zakwaterowane wg kryterium płci, z uwzględnieniem wieku oraz Państwa próśb, np. rodzeństwo lub przyjaciele w jednym pokoju.

11. Jak wygląda opieka medyczna podczas obozu?
Organizator oraz kierownik wypoczynku są w stałym kontakcie z najbliższym punktem medycznym.

12. Czy organizator obozów zgłasza wypoczynek do kuratorium?
Nadzór nad prowadzonymi przez nas obozami, a także kwalifikacjami kadry sprawuje Kuratorium Oświaty. Jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem1160. Miejsca zakwaterowania dzieci podczas obozów posiadają aktualną opinię Straży Pożarnej potwierdzającą spełnienie wymogów bezpieczeństwa.

13. Dlaczego warto zapisać dziecko na obóz z Uniwersytecie Rozwoju?
Naszym atutem jest łączenie nauki z zabawą oraz zaszczepienie w dzieciach pasji do poznawania świata, co wyróżnia nas na tle innych firm organizujących obozy dla dzieci. Wspieramy rozwój dzieci, pozwalając na samodzielne doświadczanie rzeczywistości, m.in. poprzez wykonywanie eksperymentów i doświadczeń.
Nasza firma jest na rynku już od 10 lat, jesteśmy więc doświadczoną placówką, zajmującą się organizowaniem nie tylko obozów dla dzieci, ale również półkolonii czy urodzin dla dzieci.

Warsztaty dla grup zorganizowanych

1. Do kogo kierowana jest oferta dla grup zorganizowanych?
Naszą ofertę biznesową kierujemy do szkół i przedszkoli, ale również do bibliotek, domów kultury i innych placówek. Organizujemy także eventy, pikniki i festyny dla firm.

2. Gdzie organizowane są warsztaty i pokazy dla grup zorganizowanych?
Wszystkie nasze aktywności realizujemy w naszej siedzibie w Katowicach przy ul. Konduktorskiej 35, w oddziale w Częstochowie przy ul. Równoległej 63a lub w miejscu wskazanym przez klienta. Dojeżdżamy do placówek w całej Polsce.

3. Dla osób w jakim wieku organizowane są zajęcia?
Nasza oferta kierowana jest przede wszystkim dla dzieci w wieku 5-13 lat. Organizujemy także zajęcia dla młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Podczas eventów, festynów itp. organizujemy stanowiska także dla młodszych dzieci.

4. Czy dla dorosłych również możemy zorganizować zajęcia?
Tak. Nasza oferta biznesowa jest bez limitu wieku.

5. Ile osób może uczestniczyć w zajęciach?
Grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 25 osób. Możemy zorganizować zajęcia jednocześnie dla kilku grup lub grupy mogą następować po sobie. Pokazy organizujemy dla większej ilości osób, ograniczeniem jest jedynie miejsce, w którym pokaz się odbędzie. Stanowiska warsztatowe nie mają limitu osób.

6. Jaki jest koszt zajęć?
Cennik wysyłamy wraz z ofertą na podany przez Was adres e-mail. Cena zależna jest od wielu czynników, m.in. lokalizacji, ilości uczestników, ilości instruktorów itp.

7. Jaki jest koszt dojazdu?
Koszt dojazdu zależny jest od wielu czynników, m.in. lokalizacji. Cennik wraz z wyceną dojazdu wysyłamy na adres e-mail.

8. Gdzie znajdę pełną ofertę zajęć dla szkoły lub przedszkola?
Oferta dla szkół i przedszkoli znajduje się na naszej stronie: https://uniwersytetrozwoju.pl/oferta-dla-szkol/
Pełną ofertę biznesową można otrzymać na adres mailowy, kontaktując się z nami mailowo, telefonicznie lub przez formularz.

9. Nie potrafię znaleźć interesujących mnie zajęć w ofercie. Czy można ją zmodyfikować?
Tak. Zapraszamy do kontaktu, w celu przygotowania spersonalizowanej oferty, dostosowanej do potrzeb i możliwości.

10. Jak zorganizować warsztaty dla swojej placówki?
Aby zorganizować zajęcia dla swojej placówki zapraszamy do kontaktu mailowego (info@uniwersytetrozwoju.pl) lub telefonicznego (792 366 660 / 790 849 415). Bierzemy udział także w przetargach i zapytaniach ofertowych.

11. Jak zarezerwować zajęcia dla swojej placówki?
W celu rezerwacji miejsca i terminu zapraszamy do kontaktu mailowego (info@uniwersytetrozwoju.pl) lub telefonicznego (792 366 660 / 790 849 415).

12. Kim są instruktorzy prowadzący zajęcia?
Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra, pełna pasji i zapału do pracy z dziećmi. Instruktorzy są przeszkoleni i przygotowani do prowadzenia zajęć o danej tematyce, posiadają również wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

13. Czy można prosić o wystawienie faktury za zajęcia?
Tak. Jest możliwość otrzymania faktury za zajęcia.

14. Co proponujemy dla szkół?
W naszej bogatej ofercie znajdują się liczne warsztaty i pokazy o różnej tematyce, większość z nich dostosowujemy do wieku uczestników.
Oferujemy także warsztaty dostosowane do podstawy programowej z biologii, fizyki i chemii dla klas 5, 6, 7, 8.
Dla uczniów wczesnoszkolnych proponujemy pokazy fabularyzowane.

15. Co proponujemy dla przedszkoli?
W naszej bogatej ofercie znajdują się liczne warsztaty i pokazy o różnej tematyce, większość z nich dostosowujemy do wieku uczestników. Propozycją kierowaną specjalnie dla przedszkolaków są pokazy fabularyzowane.

16. Czym są pokazy?
Pokazy to naukowe show dla dzieci i młodzieży, idealne dla większej grupy uczestników. Podczas pokazu prowadzący wchodzą w interakcje z publicznością, a do niektórych eksperymentów zapraszają publiczność.
Pokazy to czas, w którym dzieci odkryją niejedną tajemnicę. Poznając otaczający świat i zjawiska w nim występujące otrzymują szansę na ich zrozumienie.
Dla przedszkolaków i uczniów wczesnoszkolnych polecamy pokazy fabularyzowane, podczas których w zabawnej formie przedstawione zostaną różne zjawiska fizyczne i chemiczne.

17. Czym są warsztaty?
Warsztaty to zajęcia dla grup zorganizowanych, kierowane do dzieci i młodzieży - zarówno przedszkolaków, dzieci w wieku szkoły podstawowej, jak i starszych uczniów.
Podczas warsztatów uczestnicy biorą czynny udział w części zajęć, wykonując samodzielnie eksperymenty w parach. Niektóre doświadczenia wykonują instruktorzy w formie pokazu.
Zależnie od rodzaju warsztatów dzieci ubierają fartuchy, kaski lub inne przydatne atrybuty.
Warsztaty mogą trwać: 45 min., 60 min. lub 2x45 min.

18. Czym są stanowiska warsztatowe?
Stanowisko warsztatowe to forma zajęć idealnie sprawdzająca się na festynach i piknikach czy też eventach w centrum handlowym.
Przy stanowisku prezentujemy różne doświadczenia i eksperymenty, a każdy kto podejdzie może je zobaczyć lub wraz z instruktorem wykonać.
Każdy program warsztatów i pokazów możemy zaproponować w formie stanowiska warsztatowego.

19. Ile trwa pokaz?
Pokazy trwają ok. 50-60 minut w zależności od wieku uczestników.

20. Ile trwają warsztaty?
Warsztaty trwają 45 minut, 60 minut lub 2 x 45 minut, w zależności od wybranej opcji.

21. Czy można zorganizować cykliczne zajęcia?
Tak, oferujemy także warsztaty cykliczne/semestralne z robotyki, z eksperymentów lub z innej tematyki (spersonalizowana oferta).

22. Czy można zorganizować półkolonie lub obozy dla firmy?
Tak, organizujemy wypoczynek dla firm. Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania spersonalizowanej oferty.

23. Co należy przygotować na zajęcia, które mają odbyć poza siedzibą Uniwersytetu Rozwoju?
W zależności od formy zajęć niezbędne będą stanowiska dla uczestników, stół dla instruktorów prowadzących zajęcia, dostęp do wody i prądu. Szczegółowe informacje wysyłamy mailowo, potwierdzając realizację zajęć.

24. Dlaczego warto zorganizować zajęcia w Uniwersytecie Rozwoju?
Naszym atutem jest łączenie nauki z zabawą oraz zaszczepienie w dzieciach pasji do poznawania świata, co wyróżnia nas na tle innych. Wspieramy rozwój dzieci, pozwalając na samodzielne doświadczanie rzeczywistości, m.in. poprzez wykonywanie eksperymentów i doświadczeń.
Nasza firma jest na rynku już od ponad 11 lat, jesteśmy więc doświadczoną placówką, zajmującą się organizowaniem nie tylko pokazów i warsztatów dla grup zorganizowanych, ale również urodzin dla dzieci, półkolonii czy obozów.