Nasza misja

W Uniwersytecie Rozwoju chodzi o coś więcej niż tylko o naukę. Stawiamy na wszechstronny rozwój naszych podopiecznych oraz zasianie w nich ziarenka ciekawości, z którego wykiełkuje pasja do nauk ścisłych. Na tym oczywiście nie poprzestajemy! Doskonalimy umiejętności twórcze i artystyczne dzieci, dbając przy tym o ich sferę społeczną i emocjonalną.

Poznajmy się

Zawsze z serdecznością mówimy “dzień dobry”, bo doskonale wiemy, że uśmiech może przełamać nawet największe lody!

Nasz Uniwersytet Rozwoju to miejsce, w którym łączymy trzy najważniejsze aktywności: pasję, naukę oraz zabawę. Nauczeni doświadczeniem własnym wiemy, że praktyka jest najważniejsza! Sucha teoria? Nie u nas!

Doświadczenia, eksperymenty, pokazy – to odpowiednie środki do realizacji celów podczas pracy z najmłodszymi. Nawet tysiąc słów nie jest w stanie przynieść tak świetnych rezultatów jak kilka praktycznych wskazówek czy wspomnianych eksperymentów.

Stawiamy na kreatywność, którą pobudzamy na każdym kroku. Podczas większości zajęć zachęcamy dzieci do uczestniczenia w “burzy mózgów” – nie podajemy gotowych rozwiązań, a wspólnie do nich dochodzimy. Skomplikowany świat możemy odkrywać wspólnie wciąż na nowo!

Wierzymy, że w każdym z nas (małych i dużych) drzemie ogromny potencjał. Dlatego też uczestnikom naszych zajęć oraz warsztatów, pomagamy go wydobyć oraz udoskonalać.

Uniwersytet Rozwoju a ośmiornica

Wybór ośmiornicy nie był przypadkowy, ponieważ uważana jest współcześnie za najbardziej inteligentne stworzenie żyjące w wodzie. Ośmiornice mają wręcz niewyobrażalną zdolność do uczenia się nowych rzeczy. Co więcej, są bardzo ciekawe świata, uwielbiają zabawę, a nawet potrafią posługiwać się niektórymi narzędziami. Bez większego trudu mogą otworzyć słoik, a ze skorupy kokosa tworzą dla siebie schronienie.

Świetnie radzą sobie także w sztuce kamuflażu, sprytnie ukrywając się przed drapieżnikami. Ich ciało zmienia zarówno kształt, jak i kolor, co sprzyja wtapianiu się w otoczenie. Czy wiedzieliście, że mogą zmienić się tak bardzo, że nie jesteśmy w stanie odróżnić ich od płaszczki, węża, a nawet kamienia?

To właśnie te niezwykłe zdolności ośmiornic sprawiły, że długo nie zastanawialiśmy się nad wyborem symbolu dla Uniwersytetu Rozwoju.

Firma Uniwersytet Rozwoju Sonia Myczkowska posiada wyłączne prawo na znak towarowy: Uniwersytet Rozwoju, co potwierdza zgłoszenie do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej.