Zajęcia

Akademia Rozwoju Malucha

 

Jeśli chcesz wspomagać rozwój swojego dziecka...


Jeśli szukasz aktywnego sposobu na spędzanie czasu ze swoim dzieckiem...


A może nie wiesz w jaki sposób bawić się ze swoim maluszkiem...

 

Na naszych warsztatach dzieci wraz z opiekunami będą wykonywać niezwykłe ćwiczenia i brać udział w wielu ekscytujących zabawach. Stosowana metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn, wpłynie na rozwój społeczny, emocjonalny, poznawczy oraz ruchowy każdgo Malucha. Oprócz tego, to wspaniały sposób na spędzenie czasu i budowanie relacji ze swoim dzieckiem.

 

Warsztaty prowadzimy dla grup zorganizowanych.

Zapraszmy dzieci od 2,5 do 6 roku życia wraz z opiekunami!

 

 

 

 

„Ruch to zdrowie”.

 

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko prawidłowo się rozwijało nie zapominaj o mobilizowaniu go do aktywności fizycznej. Jest ona tak samo ważna jak wszelkiego rodzaju zabawy pobudzające umysł maluszka, dlatego nie powinna być zaniedbywana. Ruch stymuluje napięcie mięśniowe oraz dokrwienie organizmu, a tym samym jego odpowiednie dotlenienie.  Aktywność fizyczna pozwala na wykształcenie u dziecka świadomości własnego ciała i nauczenia się kontroli różnych rodzajów ruchów.

 

Na zajęciach przygotowanych dla najmłodszych „studentów” Uniwersytetu Rozwoju, dbamy o to, aby dostarczać im różnorodnych bodźców, od kinestetycznych zaczynając na dźwiękowych kończąc, co przekłada się na jednoczesną stymulację pracy mózgu i mięśni. Dzieci podczas zabaw ruchowych odkrywają własne „Ja” w postaci możliwości i ograniczeń swojego ciała. Poprzez ćwiczenia grupowe, maluszki uczą się ze sobą komunikować i współpracować, co ułatwia ich późniejsze zaklimatyzowanie się w przedszkolu, czy szkole. Akademia Rozwoju Malucha to szkoła uzewnętrzniania własnych przeżyć, okazywania emocji, a także miejsce, gdzie dzieci mogą budować poczucie bezpieczeństwa w relacji z rodzicami, jak i innymi osobami uczestniczącymi w zabawie. Wspólne ćwiczenia ruchowe pozwalają nabrać odwagi, przezwyciężyć wstyd i stać się kopalnią kreatywności. Instruktor czerpie garściami pomysły podrzucane przez dzieci, stara się je wcielać w zabawę, nagradzając tym sposobem małych „wynalazców”, a tym samym zachęca dzieci do ciągłego wykorzystywania wyobraźni.

 

Zajęcia oprócz wielopoziomowego oddziaływania na rozwój dziecka, mają również bardzo pozytywny wpływ na samych opiekunów, którzy często doznają „uczucia powrotu do dzieciństwa”. Ponadto opiekunowie mają możliwość pogimnastykowania się przy prostych ćwiczeniach oraz wzmocnienia relacji dziecko-rodzic.

 

Przyprawą, która wzmacnia dobrą zabawę nas wszystkich, zarówno dzieci, jaki i dorosłych są endorfiny („hormony szczęścia”), które wydzielają się podczas naszej aktywności ruchowej i sprawiają, że po każdych zajęciach wychodzi się z uśmiechniętą minką :)