Najczęściej zadawane pytania

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

tel. 792 366 660 
tel. 790 849 415

e-mail:
biuro@uniwersytetrozwoju.pl
info@uniwersytetrozwoju.pl

1. Co to są warsztaty semestralne?

Nasze warsztaty semestralne to cykliczne pozalekcyjne spotkania dla dzieci, które mają na celu rozwijanie konkretnych umiejętności poprzez zadania o określonych wytycznych. Warsztaty semestralne odbywają się raz w tygodniu przez cały rok szkolny, z podziałem na semestr zimowy i letni. Organizujemy warsztaty semestralne z robotyki, eksperymentów oraz programowania i druku 3D, a także warsztaty plastyczno-techniczne (tylko w Częstochowie).

2. Na czym polegają warsztaty semestralne z eksperymentów?

Warsztaty semestralne z eksperymentów to ekscytująca podróż w świat nauki, chemii, biologii i fizyki dla najmłodszych. Podczas zajęć uczestnicy samodzielnie wykonują eksperymenty i doświadczenia pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora. Dzieci otrzyJeżeli interesuje Cię otaczający nas świat i prawa nim rządzące…
Jeśli uwielbiasz eksperymentować i samodzielnie wykonywać naukowe doświadczenia…
A może myślisz, że przyroda, fizyka i chemia są nudne?
Przyjdź do nas koniecznie!

3. Na czym polegają warsztaty semestralne z robotyki?

Zajęcia z robotyki to nauka konstruowania i programowania poprzez zabawę klockami LEGO.
Dzięki tworzeniu różnego typu robotów dzieci rozwijają umiejętności matematyczne, zdolności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów.
Na warsztatach wykorzystujemy laptopy ze specjalnym oprogramowaniem oraz edukacyjne zestawy klocków LEGO WeDo, Boost, Spike Prime, Spike Essential oraz Mindstormst NXT i EV3. Oprócz tego do wykonywania zadań przydają się nam również różnego rodzaju tory przeszkód, slalomy czy równoważnie, które pokonują sterowane przez dzieci roboty.

4. Warsztaty semestralne z robotyki – które wybrać?

Warsztaty semestralne z robotyki mają indywidualny charakter – instruktor dobiera program do umiejętności, wiedzy i stopnia zaawansowania uczestnika. Podczas warsztatów korzystamy z zestawów edukacyjnych klocków Lego, dopasowanych do wieku uczestników.
Najmłodszych początkujących kursantów zapraszamy na warsztaty Lego Spike Essential (5-8 lat). Dla dzieci w wieku 5-8 lat proponujemy również Lego WeDo, z możliwością kontynuacji i wprowadzenia programowania w SCRATCH.
Dzieci w wieku 8-12 lat oraz kontynuujące zapraszamy na warsztaty Lego Spike Prime.

5. Na czym polegają warsztaty semestralne z programowania i druku 3D?

Warsztaty z programowania i druku 3D to krok w stronę nowoczesnych umiejętności, niezbędnych na rynku oraz pozwalających łatwiej odnaleźć się w społeczeństwie, przesyconym nowoczesnymi technologiami.
Uczestnicy zajęć zdobędą umiejętności programowania, m.in. własnych gier w języku SCRATCH, poznają elementy języka programowania PYTHON, nauczą się projektować i modelować 3D, dowiedzą się jak programować mikrokontrolery, ale przede wszystkim będą się dobrze bawić pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora!

6. Na czym polegają warsztaty semestralne plastyczno-techniczne?

Warsztaty plastyczno-techniczne to niepowtarzalna okazja, by Twoja pociecha odkryła w sobie prawdziwego artystę. Zadbamy o rozwój potencjału twórczego oraz zdolności manualnych każdego uczestnika warsztatów. W programie zajęć m.in. masy plastyczne, slime’y, decoupage, rysunek lawowany, ceramika, rzeźba, tablety graficzne, grafika warsztatowa. Warsztaty plastyczno techniczne odbywają się tylko w Częstochowie.

7. Dziecko w jakim wieku mogę zapisać się na warsztaty semestralne?

Nasza oferta skierowana jest do dzieci w wieku 5-13 lat. Nasze warsztaty dopasowujemy do konkretnych grup wiekowych oraz stopni zaawansowania. Poznaj naszą ofertę, by zapisać dziecko do właściwej grupy lub skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy.

8. Czy moje dziecko może chodzić na warsztaty?

Zajęcia plastyczne, a także te z robotyki, programowania i związane z eksperymentami, przeznaczone są zarówno dla chłopców i dziewczynek. Najważniejsze podczas wyboru warsztatów dla dzieci są ich indywidualne zainteresowania. Z doświadczenia wiemy, że to właśnie wtedy warsztaty sprawiają dzieciom najwięcej radości. Wtedy też najwięcej się uczą! Zapoznaj się dokładnie z charakterystyką zajęć i wybierz te, które Twojemu dziecku spodobają się najbardziej.

9. Co jeśli moje dziecko chce kontynuować warsztaty? Czy w kolejnym semestrze zajęcia się powtarzają?

Jest możliwość kontynuowania zajęć w kolejnych semestrach. Zajęcia się nie powtarzają, otwieramy specjalne grupy dla dzieci kontynuujących (zajęcia z eksperymentów oraz z programowania i druku 3D). Podczas zajęć z robotyki instruktor indywidualnie podchodzi do każdego uczestnika, dostosowując program do jego wiedzy, umiejętności i stopnia zaawansowania.

10. Gdzie odbywają się warsztaty semestralne?

Warsztaty semestralne odbywają się w siedzibie głównej w Katowicach, ul. Konduktorska 35  (GPP Business Park, budynek Stern) oraz w siedzibie w Częstochowie przy ul. Równoległej 63a.

11. Jaki jest koszt warsztatów semestralnych?

Koszt warsztatów zależny jest od ilości zajęć w semestrze oraz rodzaju i długości zajęć. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą warsztatów: https://uniwersytetrozwoju.pl/oferta/warsztaty/

12. Czy mogę płacić za każde zajęcia osobno?

Opłata za warsztaty uiszczana jest za cały semestr zgodnie z harmonogramem, który otrzymacie podczas pierwszych zajęć wraz z umową. Możliwa jest opłata za cały semestr lub we wskazanych ratach. Nie ma możliwości opłacania każdych zajęć osobno.

13. Czy są jakieś zniżki dla rodzeństwa lub dziecka, które kontynuuje warsztaty?

Oferujemy zniżki dla dzieci kontynuujących warsztaty semestralne z Uniwersytetem Rozwoju.

14. Ile trwają warsztaty semestralne?

Warsztaty semestralne odbywają się raz w tygodniu przez cały rok szkolny. Czas trwania jednych zajęć to 45 minut (warsztaty z eksperymentów), 60 minut (warsztaty z robotyki Lego Wedo oraz Lego Spike Essential), 90 minut (warsztaty z robotyki Lego Spike Prime oraz z Programowania i druku 3D).

15. Ile dzieci może być w jednej grupie warsztatowej?

Nasze warsztaty prowadzone są w grupach około 12-osobowych. Grupy różnią się liczebnością w zależności od specyfiki danych warsztatów.

16. Kim są instruktorzy prowadzący zajęcia?

Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra, pełna pasji i zapału do pracy z dziećmi. Instruktorzy są przeszkoleni i przygotowani do prowadzenia zajęć o danej tematyce, posiadają również wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz niezbędne kwalifikacje.

17. Dlaczego warto zapisać się na warsztaty semestralne w Uniwersytecie Rozwoju?

Świetna zabawa to podstawa naszych warsztatów. Przy okazji dzieci nabywają nowe umiejętności związane z motoryką małą i dużą, a także zdobywają wiedzę w zakresie robotyki, eksperymentów, programowania i druku 3D lub plastyki i techniki. Wszystko to odbywa się w przyjaznej atmosferze. Warsztaty dla dzieci przygotowane są przez kompetentną kadrę, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim małym uczestnikom.
Naszym atutem jest łączenie nauki z zabawą oraz zaszczepienie w dzieciach pasji do poznawania świata, co wyróżnia nas na tle sal zabaw lub innych firm organizujących warsztaty dla dzieci. Wspieramy rozwój dzieci, pozwalając na samodzielne doświadczanie rzeczywistości, m.in. poprzez wykonywanie eksperymentów i doświadczeń.
Nasza firma jest na rynku już od ponad 10 lat, jesteśmy więc doświadczoną placówką, zajmującą się organizowaniem nie tylko warsztatów dla dzieci, ale również urodzin, półkolonii czy obozów.

18. Czy dzieciom towarzyszą rodzice w trakcie trwania zajęć?

Podczas warsztatów uczestnicy są pod opieką instruktora prowadzącego zajęcia. Pod koniec zajęć instruktor zaprasza rodziców, by zobaczyli efekty pracy swoich pociech.