Pokazy dla dzieci

"W krainie śniegu"- pokaz eksperymentów z zastosowaniem ciekłego azotu
Podczas pokazu, dzieci odkryją tajemnicę Królowej Śniegu, która miała niezwykłą moc zamiany wszystkiego w lód. Na pokaz przybywają nadworni chemicy, aby wiedzę o tych właściwościach przekazać dzieciom. Uczestnicy będą mieli okazję wykonać lodową kulę, sprawdzić czy banan może zastąpić młotek, a także dowiedzą się jak Królowa odstrasza niechcianych adoratorów! Moc wrażeń gwarantowana!

"Lodowe eksperymenty”- pokaz eksperymentów z wykorzystaniem suchego lodu
Podczas pokazu, dzieci wybiorą się w niezwykłą podróż na Biegun Północny. Zobaczą ciekawe właściwości lodu, który jest „suchy”! Wytworzone zostaną mroźna chmura, lewitujące bańki i pianowy lodowiec! Przewodnikiem w mroźnym świecie będzie pewien doświadczony Eskimos, który na koniec wróci do domu rakietą!

"Magia kontra nauka”- pokaz eksperymentów fizyko-chemicznych
Na scenie spotyka się Magik, przekonany o swych zdolnościach z Naukowcem, który każdy trik potrafi wyjaśnić. Czy rzeczywiście? Pokaz o tym, że chemia jest trochę magiczna, a magia chemiczna. Na pokazie uczestnicy będą mieli możliwość rozstrzygnięcia, czy z wody można wyczarować sok, czy można nadmuchać balon bez pomocy ust oraz, czy jest sposób odczytu magicznego pisma. I kto ma rację?

„Kolory i chemiczne potwory”- pokaz eksperymentów fizyko-chemicznych
Podczas pokazu dzieci będą mogły się przekonać m.in., jak stworzyć pianowego potwora oraz jak wygląda jego śluz. W świat potworów wprowadzi ich król- Straszysław Wspaniały. O świecie kolorów opowie natomiast francuski malarz, który przedstawi jak powstają kolory, stworzy tęczową wodę oraz widowisko z kolorowymi płomieniami! Co wyniknie z tego spotkania?

„Tajemniczy świat zmysłów” część I (wzrok, słuch, węch)
Podczas pokazu uczestnicy poznają tajemnice zmysłu wzroku, słuchu i węchu. Prowadzący opowie, po co nam dwoje oczu i czy wzrok można oszukać, dokąd zaprowadzi nas nos i jak zlokalizować dźwięki przez „zajęcze uszy”. Wyjątkową atrakcją będzie tajemniczy sygnał, którego nie usłyszą dorośli!

„Tajemniczy świat zmysłów” część II (smak, dotyk, równowaga)
Na pokazie dzieci rozwiążą zagadki zmysłu dotyku, smaku i równowagi. Uczestnicy będą mieli okazję przetestować różne smaki na języku i sprawdzą czy cukier jest zawsze słodki. Sprawdzimy, kto najdłużej utrzyma równowagę na torze przeszkód oraz zbadamy pola czucia. Zobaczymy, kto wygra w konkursie „dotyk materiałoznawcy”.

„Zdrowo jem, zdrowo rosnę”- czyli przez żołądek do zdrowia
„Czy to, co pyszne, musi być niezdrowe?”- pomyślał Staś, wcinając chipsy. Uczestnicy zapoznają się z zasadami zdrowego trybu życia i odżywiania. W eksperymencie „gumowe kości”, sprawdzimy, co jest lepsze - szklanka mleka, czy coli? W programie poza tym tropienie witaminy C i doświadczenie ukazujące szkodliwe działanie alkoholu oraz nadmiaru soli na organizm.

„Owady dla odważnych- straszne straszyki”
Straszyki to niezwykłe owady. Mimo że są niewielkie, potrafią przestraszyć o wiele większe zwierzęta od siebie, albo wręcz przeciwnie, potrafią zniknąć niczym duch. Te umiejętności zawdzięczają swoim bardzo ciekawym wyglądem. Łatwo je pomylić z patykiem, kawałkiem drewna albo liściem na drzewie. Chcesz je poznać? Zapraszamy na pokaz na których poznasz lepiej te ciekawe owady. Dla odważnych będzie możliwość wzięcia straszyka na rękę. Ponadto, na zajęciach będą zaprezentowane karaczany, chrząszcze, wije i inne interesujące zwierzęta.

„Owady dla odważnych- barwny świat motyli”
Motyle to jedne z najpiękniejszych zwierząt na ziemi. Od zawsze cieszyły nasze oczy pięknymi kolorami i wzorami na skrzydłach. Na zajęciach Dzieci będą miały okazję poznać dokładniej niezwykły świat tych delikatnych i pięknych zwierząt. Poznamy straszne i śmieszne gąsienice, dowiemy się jak z jaja powstaje piękny motyl, a także dlaczego na rękach pozostaje nam „pyłek” kiedy złapiemy motyla w dłonie. Na zajęciach zaprezentowanych będzie wiele naturalnych okazów motyli dziennych i nocnych z Polski oraz innych zakątków świata. Poznamy motyla z sowią twarzą, a także ćmę z gatunku o największej powierzchni skrzydeł.

„O miotle, która służyła nie tylko do latania"- pokaz ekologiczny
Pewna czarownica miała swoją miotłę. Gdy tylko na nią wsiadała, miotła, zamiast wzbijać się ku niebu, zaczynała robić porządki. Czarownica Gosposia wprowadzi dzieci w świat ekologii, wytłumaczy, na czym polega recycling, czym wyróżnia się reklamówka biodegradowalna, wytłumaczy jak sortować odpady. Zaprezentuj także działalność dżdżownic w produkcji kompostu oraz pokaże jak działa oczyszczalnia ścieków.

„Gdzie lądują spadające gwiazdy? Co Księżyc ma wspólnego z serem”
Na zajęciach przedstawione zostaną informacje dotyczące Układu Słonecznego. Uczestnicy zapoznają się z takimi terminami jak: kometa, meteor, Droga Mleczna, galaktyka, itd. Wszystko to podane w lekkiej formie, z prezentacją unikatowych zdjęć Kosmosu oraz zagadkami dla dzieci.