Najczęściej zadawane pytania

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

tel. 792 366 660 
tel. 790 849 415

e-mail:
biuro@uniwersytetrozwoju.pl
info@uniwersytetrozwoju.pl

1. Jaki jest koszt obozu SCIENCE ADVENTURE CAMP?

Koszt obozu dla dzieci SCIENCE ADVENTURE CAMP w Rudkach i w Zawoi to 1779 złotych.

2. Dla dzieci w jakim przedziale wiekowym są organizowane kolonie?

Nasze kolonie są przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym 7 - 13 lat.

3. Jak zapisać dziecko na obóz?

Dziecko na obóz SCIENCE ADVENTURE CAMP można zapisać przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na naszej stronie (https://uniwersytetrozwoju.pl/rekrutacja/). Można zapisać również telefonicznie (792 366 660 / 790 849 415) lub mailowo (info@uniwersytetrozwoju.pl)

4. Skąd planowany jest wyjazd na kolonie?

Na nasze kolonie SCIENCE ADVENTURE CAMP planowany jest wyjazd z Chorzowa z parkingu przy siedzibie Uniwersytetu Rozwoju, al. Targowa 4.

5. Czy autokar przechodzi kontrolę przed przewozem dzieci?

Autokary są sprawdzane poprzez stronę bezpiecznyautobus.gov.pl

6. Jakie rzeczy dzieci muszą ze sobą zabrać na obóz?

Wszystkie informacje dot. ekwipunku dzieci na obóz otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym rezerwację miejsca.

7. Czy dziecko może wziąć telefon na obóz?

Tak, dzieci mogą wziąć telefony na obóz.
Telefony będą w depozycie u wychowawców grup i udostępniane dzieciom w czasie ciszy poobiedniej, tj. w godzinach 14.00 – 14.45. Wyjątkiem mogą być dni, w których będą odbywały się wycieczki – telefony będą udostępniane w późniejszych porach. Zdajemy sobie sprawę, że stały kontakt z dzieckiem jest dla Państwa bardzo ważny, natomiast prosimy, aby pamiętali Państwo, iż częsty kontakt telefoniczny wzmaga tęsknotę za rodzicami i może sprawiać, że dziecko będzie gorzej adaptować się. Prosimy pamiętać, że jeżeli cokolwiek niepokojącego będzie się działo z Państwa dzieckiem, natychmiastowo będziemy dzwonić, a relację z każdego dnia będziemy zamieszczać na facebooku.

8. Czy można odwiedzić dziecko podczas obozu?

Nie. Prosimy, aby nie odwiedzać swoich dzieci podczas trwania wypoczynku. Jest to niekorzystne dla innych uczestników, do których rodzice nie mogą przyjechać. Odwiedziny mogą również spowodować, że dziecko nie poradzi sobie z tęsknotą i ponownym rozstaniem.

9. Ile kieszonkowego dać dziecku na obóz?

Sugerowana kwota kieszonkowego to ok. 10-15 złotych na dzień na drobne wydatki.

10. Moje dziecko przyjmuje stałe leki. Czy może jechać na obóz?

Tak, dziecko przyjmujące stałe leki może jechać na obóz.
Jeśli dziecko przyjmuje leki – prosimy o przekazanie ich wychowawcom podczas zbiórki, w dniu wyjazdu. Leki powinny być zapakowane w kosmetyczce/torebce, opisane imieniem i nazwiskiem dziecka. Należy też dołączyć opis sposobu i częstotliwości dawkowania.
W przypadku choroby lokomocyjnej prosimy o spakowanie dodatkowych tabletek na drogę powrotną oraz na wycieczkę autokarową. W dniu powrotu leki będą spakowane do bagażu dzieci.

11. Jak będzie wyglądało zakwaterowanie dzieci? Jak zostaną rozdzielone na pokoje?

W miejscu zakwaterowania w Rudkach (Ośrodek U Jana) do dyspozycji mamy pokoje 2-4 osobowe z łazienką. W miejscu zakwaterowania w Zawoi (OW Jodła) do dyspozycji mamy pokoje 2-4 osobowe z łazienką.
Dzieci w pokojach będą zakwaterowane wg kryterium płci, z uwzględnieniem wieku oraz Państwa próśb, np. rodzeństwo lub przyjaciele w jednym pokoju.

12. Jak wygląda opieka medyczna podczas obozu?

Organizator oraz kierownik wypoczynku są w stałym kontakcie z najbliższym punktem medycznym.

13. Czy organizator obozów zgłasza wypoczynek do kuratorium?

Nadzór nad prowadzonymi przez nas obozami, a także kwalifikacjami kadry sprawuje Kuratorium Oświaty. Jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem1160. Miejsca zakwaterowania dzieci podczas obozów posiadają aktualną opinię Straży Pożarnej potwierdzającą spełnienie wymogów bezpieczeństwa.

14. Dlaczego warto zapisać dziecko na obóz z Uniwersytecie Rozwoju?

Naszym atutem jest łączenie nauki z zabawą oraz zaszczepienie w dzieciach pasji do poznawania świata, co wyróżnia nas na tle innych firm organizujących obozy dla dzieci. Wspieramy rozwój dzieci, pozwalając na samodzielne doświadczanie rzeczywistości, m.in. poprzez wykonywanie eksperymentów i doświadczeń.
Nasza firma jest na rynku już od 10 lat, jesteśmy więc doświadczoną placówką, zajmującą się organizowaniem nie tylko obozów dla dzieci, ale również półkolonii czy urodzin dla dzieci.