Najczęściej zadawane pytania

Być może odpowiedź znajdziesz w tej sekcji. A jeśli nie - zapraszamy do kontaktu!

tel. 792 366 660 
tel. 790 849 415

e-mail:
biuro@uniwersytetrozwoju.pl
info@uniwersytetrozwoju.pl

1. Jaki jest koszt półkolonii?

Koszt półkolonii to 799 złotych. Wyjątek stanowią PÓŁKOLONIE PREMIUM, których koszt wynosi 999 złotych.

2. Czy dla stałych klientów oferujecie zniżki?

Mamy oferty promocyjne na półkolonie dla dzieci w Chorzowie, Katowicach, Tychach i Częstochowie:

10% zniżki dla rodzeństwa - dotyczy drugiego i kolejnego dziecka,

10% zniżki na wykupienie kolejnego turnusu (w przypadku półkolonii premium zniżka na tańszy turnus)

5% dla wszystkich uczestników warsztatów semestralnych na Uniwersytecie Rozwoju

3. Jak zapisać dziecko na półkolonie?

Dziecko na półkolonie można zapisać przez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na naszej stronie (https://uniwersytetrozwoju.pl/rekrutacja/). Można zapisać również telefonicznie (CHORZÓW, KATOWICE: 792 366 660 / 790 849 415, CZĘSTOCHOWA: 792 572 927 / 607 909 972) lub mailowo (CHORZÓW, KATOWICE: info@uniwersytetrozwoju.pl, CZĘSTOCHOWA: czestochowa@uniwersytetrozwoju.pl)

4. Czy można zmienić termin lub program półkolonii?

Tak, istnieje BEZPŁATNA możliwość zmiany terminu lub programu półkolonii, w zależności od dostępności miejsc w innych grupach.

5. Czy podczas półkolonii dzieci mają zapewnione wyżywienie?

W koszt półkolonii wliczone jest wyżywienie. Dzieci każdego dnia otrzymują śniadanie, drugie śniadanie, obiad oraz podwieczorek. Wyjątek stanowią półkolonie MASTER COOK JUNIOR, podczas których dzieci spożywają posiłki przygotowane samodzielnie.

6. Ile dzieci jest w grupie na półkoloniach? Ilu wychowawców przypada na grupę?

Jeden wychowawca może mieć grupę maksymalnie 15-osobową.

7. Dla dzieci w jakim przedziale wiekowym są organizowane półkolonie?

Nasze półkolonie są przeznaczone dla dzieci w wieku 5 - 13 lat.

8. Czy grupy na półkolonie są podzielone wiekowo?

Jeśli w danym terminie z konkretnego programu zostanie otwarta więcej niż jedna grupa, to uczestników dzielimy wiekowo na grupy młodsze i starsze.

9. Co dziecko musi wziąć ze sobą na półkolonie?

Proponujemy zabrać obuwie zmienne oraz ubrania do przebrania na wypadek ubrudzenia się lub oblania. Wszystkie materiały do zajęć oraz jedzenie i picie zapewnia organizator.

10. W jakich godzinach odbywają się półkolonie?

Półkolonie odbywają się w godzinach 7:30 – 16:30.

11. O której godzinie mogę przyprowadzić i odebrać dziecko?

Na półkolonie można przyprowadzić dzieci między 7:30 a 8:30. Dzieci odbierane są między 15:30 a 16:30. Istnieje możliwość wcześniejszego odbioru dzieci.

12. Ile trwają półkolonie? Ile trwa jeden turnus półkolonii?

Półkolonie prowadzimy przez całe wakacje oraz ferie zimowe, jeden turnus trwa od poniedziałku do piątku, z możliwością nocowania z piątku na sobotę.

13. Gdzie organizowane są półkolonie?

Półkolonie dla dzieci organizujemy w siedzibie głównej w Katowicach, ul. Konduktorska 35  (GPP Business Park, budynek Stern), w oddziale półkolonijnym w Katowicach w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Nasypowej 16.
Półkolonie organizowane są także w Częstochowie w siedzibie przy ul. Równoległej 63a.

14. Kim są instruktorzy prowadzący zajęcia?

Nasi instruktorzy to wykwalifikowana kadra, pełna pasji i zapału do pracy z dziećmi. Instruktorzy ukończyli niezbędne kursy, m.in. kurs wychowawcy wypoczynku oraz zaświadczenie o niekaralności. Posiadają również wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz przeszkolenie z danej tematyki.

15. Czy dziecko może zostać odebrane przez członka rodziny, nie będącego prawnym opiekunem (babcia, dziadek, ciocia, wujek…)?

Tak, dziecko może zostać odebrane przez osobę, nie będącą prawnym opiekunem dziecka. Wymagane jest wtedy UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU DZIECKA, zawierające imię i nazwisko oraz numer dowodu osobistego osoby upoważnionej do odbioru dziecka.

16. Czy organizator półkolonii zgłasza wypoczynek do kuratorium?

Nadzór nad prowadzonymi przez nas półkoloniami, a także kwalifikacjami kadry sprawuje Kuratorium Oświaty. Jesteśmy wpisani do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego pod numerem1160.

17. Jakie dokumenty są niezbędne do uczestnictwa w półkoloniach?

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest uzupełnienie elektronicznej karty zgłoszeniowej, do której dostęp uzyskają Państwo po zarezerwowaniu miejsca. Wydrukowaną i podpisaną kartę zgłoszeniową należy przynieść pierwszego dnia turnusu półkolonii, przyprowadzając dziecko.

18. Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie w Uniwersytecie Rozwoju?

Naszym atutem jest łączenie nauki z zabawą oraz zaszczepienie w dzieciach pasji do poznawania świata, co wyróżnia nas na tle sal zabaw lub innych firm organizujących półkolonie dla dzieci. Wspieramy rozwój dzieci, pozwalając na samodzielne doświadczanie rzeczywistości, m.in. poprzez wykonywanie eksperymentów i doświadczeń.
Nasza firma jest na rynku już od ponad 10 lat, jesteśmy więc doświadczoną placówką, zajmującą się organizowaniem nie tylko półkolonii dla dzieci, ale również obozów czy urodzin dla dzieci.