Nasza misja

W Uniwersytecie Rozwoju chodzi o coś więcej niż tylko o naukę. Stawiamy na wszechstronny rozwój naszych podopiecznych oraz zasianie w nich ziarenka ciekawości, z którego wykiełkuje pasja do nauk ścisłych. Na tym oczywiście nie poprzestajemy! Doskonalimy umiejętności twórcze i artystyczne dzieci, dbając przy tym o ich sferę społeczną i emocjonalną.

Poznajmy się

Zawsze z serdecznością mówimy “dzień dobry”, bo doskonale wiemy, że uśmiech może przełamać nawet największe lody!

Nasz Uniwersytet Rozwoju to miejsce, w którym łączymy trzy najważniejsze aktywności: pasję, naukę oraz zabawę. Nauczeni doświadczeniem własnym wiemy, że praktyka jest najważniejsza! Sucha teoria? Nie u nas!

Doświadczenia, eksperymenty, pokazy – to odpowiednie środki do realizacji celów podczas pracy z najmłodszymi. Nawet tysiąc słów nie jest w stanie przynieść tak świetnych rezultatów jak kilka praktycznych wskazówek czy wspomnianych eksperymentów.

Stawiamy na kreatywność, którą pobudzamy na każdym kroku. Podczas większości zajęć zachęcamy dzieci do uczestniczenia w “burzy mózgów” – nie podajemy gotowych rozwiązań, a wspólnie do nich dochodzimy. Skomplikowany świat możemy odkrywać wspólnie wciąż na nowo!

Wierzymy, że w każdym z nas (małych i dużych) drzemie ogromny potencjał. Dlatego też uczestnikom naszych zajęć oraz warsztatów, pomagamy go wydobyć oraz udoskonalać.

Uniwersytet Rozwoju a ośmiornica

Wybór ośmiornicy nie był przypadkowy, ponieważ uważana jest współcześnie za najbardziej inteligentne stworzenie żyjące w wodzie. Ośmiornice mają wręcz niewyobrażalną zdolność do uczenia się nowych rzeczy. Co więcej, są bardzo ciekawe świata, uwielbiają zabawę, a nawet potrafią posługiwać się niektórymi narzędziami. Bez większego trudu mogą otworzyć słoik, a ze skorupy kokosa tworzą dla siebie schronienie.

Świetnie radzą sobie także w sztuce kamuflażu, sprytnie ukrywając się przed drapieżnikami. Ich ciało zmienia zarówno kształt, jak i kolor, co sprzyja wtapianiu się w otoczenie. Czy wiedzieliście, że mogą zmienić się tak bardzo, że nie jesteśmy w stanie odróżnić ich od płaszczki, węża, a nawet kamienia?

To właśnie te niezwykłe zdolności ośmiornic sprawiły, że długo nie zastanawialiśmy się nad wyborem symbolu dla Uniwersytetu Rozwoju.