Operacja - segregacja
Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy wszystkie dzieci na pokaz eksperymentów i doświadczeń ekologicznych do IKEA w Katowicach. Uniwersytet Rozwoju przygotował wyjątkowe zajęcia, na których dzieci sprawdzą, czy biodegradowalna reklamówka rozkłada się szybciej niż plastikowa, a także poznają domowy sposób na przetworzenie makulatury w nową kartkę papieru. Najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć, jak dżdżownice pomagają nam w przetwarzaniu śmieci i produkcji kompostu, a dla odważnych możliwość wzięcia dżdżownic na ręce! Przećwiczymy również sortowanie odpadów - każdy dowie się, gdzie wyrzucić karton po mleku, zużytą baterię czy żarówkę. Zaprezentujemy także, jak działa turbina wodna i zbudujemy mini oczyszczalnię ścieków. Na koniec dzieci dowiedzą się, jak na co dzień możemy dbać o nasze środowisko. Na pokazy zapraszamy na godzinę 17.00 i 18.00 do restauracji IKEA. Wstęp wolny!